رونمایی از پوسترهای بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰

آخرین پوسترهای توکیو ۲۰۲۰ که نمادی از تنوع و شادی بازی های پارالمپیک است، رونمائی شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ از دو پوستر این رویداد به عنوان سمبل بازی های المپیک و پارالمپیک رونمائی کرد.

پیش از این ۱۲ پوستر رسمی با محوریت بازی های المپیک و ۸  پوستر رسمی با محوریت بازی های پارالمپیک طراحی شده بود که در نهایت این دو پوستر از میان آنها انتخاب شد.

این اولین باری است که به شکل مجزا یک پوستر نمادین برای بازی های پارالمپیک انتخاب شده است.

رونمایی از این پوستر در زمره اقداماتی بود که توکیو، میزبان بازی ها، پیش از برگزاری مسابقات می بایست انجام می داد و به منزله میراث فرهنگی برای این دوره از بازی ها محسوب می شود.

پوسترهای منتخب به عنوان نماد بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ در موزه المپیک لوزان در سوئیس و همچنین سایر موزه ها و نمایشگاه ها در سرتاسر دنیا به نمایش درخواهد آمد.

اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در این خصوص اظهار کرد: “انتخاب تنها یک پوستر از بین کارهای موجود بسیار سخت بود. پوستر منتخب نشان دهنده شادی و تنوع بازی های پارالمپیک است.”

گو چوگی پار، طراح پوستر منتخب پارالمپیک هم در همین راستا اضافه کرد: “در این اثر، اراده پارا ورزشکارانی که با چالش ها روبه‌رو می شوند، به تصویر کشیده شده که  شور و اشتیاق آنها غیرقابل مهار است. این شور و اشتیاق، امید بشریت است که در طول قرون متمادی وجود داشته  و از اینکه پوستر ما منجر به الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه در ورزشکاران حاضر و نسل های بعدی می‌شود، بسیار خرسندیم.”

آنجلیتا تئو، مدیر بنیاد فرهنگ و میراث المپیک، در خصوص پوسترهای توکیو ۲۰۲۰ گفت: “از اینکه هنرمندان برجسته‌ای از ژاپن و سرتاسر دنیا برای طراحی پوسترهای بازی های توکیو ۲۰۲۰ گرد هم آمدند، بسیار خرسندیم. پوستر منتخب، بیانگر تنوع و همبستگی به عنوان ارزش های المپیک است و برای ایجاد ارتباط میان مردم جهان علی رغم وجود تفاوت ها تلاش می کند

 تنوع و همبستگی، به عنوان ارزش های بازی های المپیک، می باشد و برای ایجاد دنیایی که مردم با هم در ارتباط باشند تلاش کرده است. این پوستر همچنین نماد اتحاد در عین تنوع می باشد.”

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *