سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری جانبازان و معلولین خبر داد:

رکابزنان اعزامی به رقابت های پاراآسیایی مشخص شدند/ برگزاری رقابت های قهرمانی کشور دوچرخه سواری جانبازان و معلولین تحت نظارت UCI

فرهاد عصفوری، سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری جانبازان و معلولین در خصوص نفرات اعزامی به جاکارتا به روابط عمومی فدراسیون گفت: بهرام سلیمانی، کلاس C2 از فارس، مهدی محمدی، کلاس C4 از زنجان و صابر رحیم پور، کلاس C5 از گیلان، ملی پوشان جانباز و معلول اعزامی به بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ هستند که در سه رشته پیست و دو رشته جاده به رقابت می پردازند.

عصفوری افزود: کلاس پزشکی، ورزشی بهرام سلیمانی و مهدی محمدی در رقابت های مالزی تایید شده است و رحیم پور نیز در این رقابت ها کلاس بندی خواهد شد.

وی ادامه داد: با هماهنگی فدراسیون نابینایان و کم بینایان با فدراسیون ورزش های جانبازان و کمیته ملی پارالمپیک، یک دوچرخه سوار نابینا با همراه نیز در تمرینات اردونشینان و نیز ترکیب اعزامی به جاکارتا حضور دارد.

فرهاد عصفوری با اشاره به حضور ملی پوشان در دومین اردوی آمادگی گفت: از دوم تا ۲۲ مرداد در مجموعه ورزشی آزادی تهران تمرینات را دنبال کرده ایم و روزی دو نوبت تمرینات طولانی مدت جاده و پیست ، بدنسازی و استخر در برنامه داریم. البته برخی روزها به صورت تخصصی فقط تمرینات پیست را انجام می دهیم.

وی تاکید کرد: اردوی قبل در زنجان برگزار شد و ما ۱۰ رکابزن دعوت کردیم که دو نفر به دلیل برنامه های شخصی در اردو شرکت نکردند و از ۸ ورزشکار حاضر در اردو، به دفعات رکوردگیری هایی به عمل آمد که با توجه به رکوردهای ثبت شده، سه ملی پوش انتخاب کردیم.

عصفوری در خصوص حضور دوچرخه سواری در جشنواره بزرگ فرهنگی، ورزشی معلولین در بهمن ماه تصریح کرد: رقابت های قهرمانی کشور دوچرخه سواری معلولین هر ساله در تقویم جهانی ثبت می شود و به آن امتیاز نیز تعلق می گیرد. بنابراین امسال نیز می بایست این رقابت ها که از قبل تاریخ آن تعیین شده، در دهه ی دوم شهریور ماه تحت نظارت UCI برگزار شود تا رکورد شرکت کنندگان ثبت شود. پس از پایان مسابقات گزارش برگزاری و استانداردهای رعایت شده در این رقابت ها به فدراسیون جهانی ارسال خواهد شد و این امتیاز از تورنمنت های برون مرزی نیز با ارزش تر است.

وی ادامه داد: برخلاف سال های گذشته که رقابت های کشوری فقط در یک رشته ی جاده برگزار می شد، امسال در دو رشته پیست و جاده یا به عبارتی در رشته های سرعتی و استقامتی، این رقابت ها را اجرا می کنیم و امیدواریم با همکاری فدراسیون بتوانیم حداکثر نفرات را برای این مسابقات دعوت کنیم.

سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری در پایان، ضمن تاکید بر اهمیت تجهیزات و امکانات این رشته در ثبت رکوردهای پاراآسیایی خاطرنشان کرد: با توجه به تغییر ارزش ارز، بالا بودن هزینه های قطعات و تجهیزات دوچرخه و فرصت کمی که تا جاکارتا در پیش داریم امیدواریم، در فاصله بین برگزاری رقابت های آسیایی و پاراآسیایی، با رایزنی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و پارالمپیک با فدراسیون دوچرخه سواری بتوانیم از برخی امکانات آنها به صورت امانت برای جاکارتا استفاده کنیم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *