ملی پوش دو و میدانی جانبازان و معلولین:

سخنان رهبری مهر تاییدی بر سیاست کیفی‌گرایی بود/ دیدار و سخنان رهبری، موجب قوت قلب ما ورزشکاران شد

متقیان نماینده ورزشکاران پارالمپیکی در دیدار با رهبر انقلاب با تمجید از توجه ویژه معظم‌له به ورزش گفت: اعزام با راهبرد کیفی‌گرایی مورد تایید مقام معظم رهبری قرار گرفت.

به گزارش روابط فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، هاشمیه متقیان دارنده مدال طلای پارالمپیک توکیو در رشته دوومیدانی با اشاره به توجه ویژه رهبر انقلاب به ورزش قهرمانی بیان کرد: شیوع ویروس کرونا و سرایت آن در سطح کشور این تصور را ایجاد کرد که دیدار ما با رهبر انقلاب در ماه‌های آینده باشد و کسی تصور نمی‌کرد که این مهم به زودی اتفاق بیفتاد. اما این دیدار در کمترین زمان ممکن شکل گرفت و موجب خوشحالی و قوت قلب ما است. ایشان با نگاه پدرانه ما را به حضور پذیرفتند و به تمام مسائل و مشکلات  ورزشکاران  گوش فرا دادند.

وی ادامه داد: افتخار داشتم در دیدار با مقام معظم رهبری نماینده ورزشکاران  پارالمپیکی بودم و مسائل و مشکلات را مطرح کردم. ۲ مساله در این دیدار مورد توجه قرار گرفت. نخست همسان‌سازی حقوق مدال‌آوران پارالمپیکی با المپیکی‌ها بود و در ادامه به قانون استخدام ورزشکاران نیز اشاره داشتیم.

متقیان با تمجید از توجه مقام معظم رهبری به ورزش کشور، تصریح کرد: رهبر انقلاب در جریان مسائل ریز ورزش و اعزام کاروان‌های ایران به توکیو بودند و از همه اخبار المپیک و پارالمپیک باخبر بودند. در این دیدار حجاب اسلامی بانوان مورد تمجید رهبر انقلاب قرار گرفت و آن را یک نوع فرهنگ‌سازی می‌دانستند. رهبر انقلاب با تمجید از افتخارآفرینی بانوان محجبه عنوان کردند که زنان ایرانی نشان دادند که حجاب محدودیت نیست بلکه یک پوشش برای کرامت زن به شمار می‌رود.

ملی پوش دو و میدانی جانبازان و معلولین در پایان گفت: سیاست اعزام ورزشکاران به پارالمپیک براساس کیفی‌گرایی بود و این موجب موفقیت برای کاروان سردار دل‌ها بود. اهمیت این موضوع زمانی است که مقام معظم رهبری نیز در بخشی از بیانات خود بر روی سیاست کیفی‌گرایی در اعزام‌ها توجه داشتند. این تاکید نشان می‌دهد که الگوی پارالمپیک و نتایج ورزشکاران اعزامی موفق بوده و می‌تواند در ورزش ایران مورد استفاده قرار گیرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *