با همکاری مشترک فدراسیون و دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد؛

سمینار یک روزه ی دستاوردهای نوین پژوهشی در ورزش افراد دارای معلولیت

سمینار یک روزه ی دستاوردهای نوین پژوهشی در ورزش افراد دارای معلولیت همزمان با گرامیداشت روز دانشجو و میلاد پیامبر اکرم (ص) در دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد.

این سمینار با همکاری مشترک فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و اداره تربیت بدنی دانشگاه الزهرا، با حمایت اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، کمیسیون ملی یونسکو، کمیته ملی پارالمپیک، سازمان آموزش و پروش استثنایی کشور برگزار شد و جمعی از اساتید، مربیان، قهرمانان جهان و زهرا نعمتی، قهرمان پارالمپیک در آن حضور داشتند.

در ابتدا لیموچی، رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه الزهرا(س) پیرامون اهداف این سمینار صحبت کرد و پس از آن دکتر رحمانی معاون اداری، مالی دانشگاه در خصوص نقش تربیت بدنی و ورزش در دانشگاهها به ایراد سخنرانی پرداخت.

دکتر مجید قدمی، معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش کشور به نقش مهم و نیاز ضروری تربیت نیروهای دانشجو برای کمک و توسعه تربیت بدنی در مدارس استثنایی به عنوان یک اصل و نیز آمار دانش آموزان با گروه های مختلف معلولیت در آموزش و پرورش اشاره کرد.

در ادامه، نمایش زیبای قهرمانان جهان و کشور در رشته کاراته از دانشجویان دانشگاه الزهرا (س) ارائه شد و سپس، دکتر حسن دانشمندی، رییس انجمن آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی ایران از دانشگاه گیلان، در رابطه با موضوع سندرم متقاطع فوقانی در ورزشکاران معلول به سخنرانی پرداخت و دکتر سید کاظم واعظ موسوی، رییس آکادمی پارالمپیک ایران و عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین (ع) نیز در خصوص جهت گیری پژوهش های دانشجویی در حیطه ورزش برای افراد دارای معلولیت سخنرانی کرد.

دکتر حیدر صادقی، مدیر پژوهشکده علوم حرکتی دانشگاه خواررمی، مطالبی با عنوان نقش بیومکانیک ورزشی در شناسایی آسیب، ارتقا عملکرد و بازتوانی ورزشکاران آسیب دیده ارائه نمود و در ادامه ی مراسم از

از دکتر اعلی تورانی از جانبازان و قهرمانان رشته گلبال کشور و دکتر پورکیانی (مدیرکل اسبق اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویی و نائب رئیس فدراسیون ملی ورزش دانشجویی) توسط اعضای هیات علمی دانشگاه الزهرا (س)، دکتر افسانه شمشکی، دکتر مریم عبدالشاهی، به همراه دکتر سلحشوری، دکتر واعظ موسوی، دکتر دانشمندی، دکتر صادقی و دکتر مهنام، تجلیل شد.

دکتر شیدا مهنام، رئیس بخش اجتماعی، انسانی یونسکو نیز در خصوص حوزه فعالیت های یونسکو سخنرانی کرد و آمادگی این سازمان برای همکاری با دانشگاهها را اعلام نمود.

در پایان این مراسم از ۵ ورزشکار دانشجوی این دانشگاه که دارای محدودیت های بینایی بودند تقدیر بعمل آمد و از قهرمان جهان، زهرا نعمتی نیز تقدیر شد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *