در دیدار اسبقیان با مسئولین آذربایجان غربی مطرح شد:

سیامند رحمان سرباز وطن بود/ اهدا لوح تقدیر فدراسیون به خانواده اسطوره پاراوزنه برداری جهان

رئیس فدراسیون صبح امروز بر مزار مرحوم سیامند رحمان، قویترین وزنه بردار پارالمپیکی کشورمان حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، اسبقیان رئیس، کشاورز معاون امور استان ها به همراه پورایراندوست مدیرکل و معاونین اداره کل ورزش و جوانان، مام عزیزی فرماندار اشنویه، امان زاده رئیس هیئت استان، حسن جانفشان ورزشکار جانباز پارا تنیس و دیگر مسئولان صبح امروز چهارشنبه ۱۲ شهریور ماه با حضور بر مزار مرحوم سیامند رحمان قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان، ادای احترام کردند، سپس رئیس فدراسیون در دفتر فرمانداری اشنویه، با اهدای لوحی به پدر ورزشکار فقید کشورمان از خانواده او تقدیر کرد.

اسبقیان در دیدار با خانواده مرحوم سیامند رحمان بیان کرد: از ایراندوست و فرماندار محترم اشنویه قدردانی می کنم که این فرصت را به وجود آوردند تا در بدو ورودمان به استان شهید و پهلوان پرور آذربایجان غربی، بر مزار قهرمان و اسطوره کشورمان مرحوم سیامند رحمان حاضر شویم.

وی ادامه داد: سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، دکتر علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک از من خواستند تا سلام گرم و ادای احترام آنها را به مردم آذربایجان غربی به خصوص خانواده محترم مرحوم رحمان ابلاغ کنم.

اسبقیان عنوان کرد: از دست دادن این ورزشکار ارزشمند، شوک بزرگی برای ورزش کشورمان بود و یاد او همیشه در دل ها خواهد ماند. چرا که پهلوانان هرگز نمی میرند. سیامند رحمان سرباز وطن بود و بارها و بارها پرچم مقدس کشورمان را در آن سوی مرزها به اهتزاز درآورد و افتخار آفرین شد. من به سهم خودم از پدر و مادر ارزشمند این پهلوان برای پرورش چنین فرزندی تشکر می کنم.

رئیس فدراسیون در پایان گفت: مرحوم رحمان دو ویژگی داشت. یک اینکه؛ او قهرمان بی بدیلی بود که با ثبت رکوردهای استثنایی در جهان اشک شوق را از چشم ملت ایران جاری می کرد. ویژگی دوم او، معرفت، اخلاق مداری و لبخندی بود که همیشه بر لب داشت. رحمان ورزشکار محبوبی در میان مردم ایران و جهان است. البته این صحبت ها نمی تواند حق مطلب را درباره ارزش های این پهلوان ادا کند.

 

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *