با پایان مسابقات بین المللی صحرانوردی؛

شمشکی: عملکرد اسکی بازان رضایت بخش بود/ هدفمان افزایش سهمیه در پارالمپیک زمستانی است

رئیس انجمن اسکی جانبازان و معلولین درباره مسابقات صحرانوردی توضیحاتی را ارائه داد.

عیسی ساوه شمشکی رئیس انجمن اسکی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: اردوی صحرانوردی در پیست امام زاده هاشم برگزار شد و پس از آن ورزشکاران ما با حضور در مسابقات بین المللی، برای کسب سهمیه بازی های پارالمپیک زمستانی ۲۰۲۲ چین در ماده های ۱۲۰۰ متر سرعتی، هفت و نیم کیلومتر پاتیناژ و کلاسیک، پنج کیلومتر بانوان زیر نظر ناظر فنی فدراسیون جهانی اسکی به رقابت پرداختند.

وی ادامه داد: مسابقات مطابق با قوانین و مقررات فدراسیون جهانی اسکی برگزار شد و ملی پوشان ما علاوه بر این رقابت ها، باید در تورنمنت های برون مرزی دیگری حاضر شوند تا امتیاز لازم برای کسب سهمیه پارالمپیک زمستانی را بدست آورند.

شمشکی افزود: تا پایان فصل اسکی سال جاری، ورزشکاران ما هفته ای دو روز زیر نظر مربیان خود تمرین خواهند کرد تا سال آینده بتوانند با آمادگی کامل راهی مسابقات کسب سهمیه شوند.

وی عنوان کرد: در پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸، ما سه ورزشکار داشتیم اما اکنون تعداد آنها به هفت اسکی باز شامل ۵ آقا و دو خانم ارتقا یافته است و اگر ورزشکاران گروه کم بینایان و نابینایان نیز کلاسبندی شوند این تعداد در ماده صحرانوردی باز هم افزایش خواهد داشت.

شمشکی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، ورزشکاران ما در خانه تمرینات خود را پیگیری کردند و با این وجود از آمادگی مطلوبی برخوردار بودند و در این مسابقات رکورد و امتیازهای خوبی را ثبت کردند و از عملکرد آنها راضی هستم.

وی تصریح کرد: زمان اردو کوتاه بود. امیدوارم که سال آینده شرایط جامعه و دنیا با از بین رفتن ویروس منحوس کرونا مناسب شود تا تمام ورزشکاران با حضور در اردوهای متمرکز بلند مدت، فرصت لازم را برای افزایش آمادگی خود پیدا کنند.

رئیس انجمن اسکی در پایان ضمن تشکر از مسئولین فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک گفت: زمان کسب سهمیه بازی های پارالمپیک از دی ماه امسال آغاز شده و تا سال آینده ادامه دارد و امیدوارم که بتوانیم در هر سه ماده اسنوبرد، آلپاین و صحرانوردی تعداد سهمیه بیشتری را نسبت به دوره قبل بدست آوریم.

 

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *