برنامه های انجمن اسکی جانبازان و معلولین در سال گذشته اجرایی شد

شمشکی: هدفمان افزایش سهمیه های تیم ملی در پارالمپیک زمستانی ۲۰۲۲ است

رئیس انجمن اسکی جانبازان و معلولین افزایش سهمیه های تیم ملی در پارالمپیک زمستانی را از اهداف سال ۱۴۰۰ انجمن بیان کرد.

عیسی ساوه شمشکی رئیس انجمن اسکی جانبازان و معلولین در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون عنوان کرد: رقابت های کسب سهمیه پارالمپیک زمستانی از سال ۱۳۹۹ آغاز شد و در این راستا و با حمایت کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون توانستیم مسابقات بین المللی اسکی را در ماده های آلپاین، اسنوبرد و صحرانوردی با حضور ناظر فدراسیون جهانی و IPC در پیست های دیزین و امام زاده هاشم در دی و بهمن ماه سال گذشته برگزار کنیم.

وی ادامه داد: این رقابت ها فرصتی شد تا ورزشکاران ما بتوانند امتیاز کسب سهمیه پارالمپیک زمستانی ۲۰۲۲ را دریافت کنند. پس از این مسابقات اردوهای کوتاه مدت را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار کردیم تا سطح آمادگی ملی پوشان حفظ شود.

شمشکی افزود: خوشبختانه توانستیم برنامه های انجمن را در سال ۹۹ اجرایی کنیم و اسکی بازان نیز عملکرد خوبی در مسابقات و اردوها داشتند. اکنون ملی پوشان ما می بایست در تورنمنت های بین المللی دیگری حضور پیدا کنند تا امتیازات خود را افزایش دهند.

رئیس انجمن اظهار داشت: رقابت های قهرمانی جهان که در زمستان سال جاری یک ماه پیش از آغاز پارالمپیک ۲۰۲۲ در نروژ برگزار می شود برای ما اهمیت بالایی دارد چرا که آخرین فرصت تیم ها برای کسب سهمیه پارالمپیک زمستانی است.

وی بیان کرد: تقویم ورزشی انجمن و برنامه های تیم ملی را به فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک ارائه دادیم و بر این اساس در نظر داریم اردوهای آمادگی جسمانی را از شهریور ماه سال جاری آغاز کنیم.هدف ما افزایش سهمیه های پارالمپیک تیم ملی نسبت به سال ۲۰۱۸ است و امیدوارم که بتوانیم در این دوره پارالمپیک با ۸ ورزشکار شرکت کنیم.

رئیس انجمن در پایان گفت: از مسئولان فدراسیون، کمیته ملی پارالمپیک و مدیران پیست های دیزین و امام زاده هاشم که از انجمن و ورزشکاران اسکی جانبازان و معلولین حمایت کردند تشکر و قدردانی می کنم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *