رئیس انجمن پارااسکی؛

شمشکی: هدف مان افزایش تعداد سهمیه های پارالمپیک زمستانی نسبت به دوره گذشته است

 

رئیس انجمن پارااسکی گفت: به دنبال افزایش تعداد سهمیه و ارتقا رده بندی ملی پوشان نسبت به پارالمپیک ۲۰۱۸ هستیم.

عیسی ساوه شمشکی رئیس انجمن پارااسکی در گفتگو با وب سایت فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: پس از شیوع بیماری کرونا، پیست ها تعطیل و اردوهای آمادگی لغو شد. ورزشکاران ما در منزل زیر نظر مربیان تمرینات بدنسازی خود را پیگیری کردند تا علاوه بر رعایت دستورات ستاد مبارزه با کرونا، آمادگی خود را حفظ کنند.

رئیس انجمن پارااسکی افزود: از ابتدا خردادماه سال جاری که پیست توچال بازگشایی شد با هماهنگی با مدیریت این پیست، پارااسکی بازان البرز و تهران در دو ماده اسنوبرد و صحرانوردی به تمرین فنی پرداختند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه طبق برنامه ریزی های قبلی، از دی ماه سال جاری رقابت های کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۲ چین آغاز می شود، تمرینات آمادگی جسمانی ملی پوشان در تابستان هم زیر نظر مربیان ادامه دارد تا از اواخر آبان متناسب با شرایط ورزشی اردوهای تیم ملی را آغاز کنیم.

رئیس انجمن افزود: برای کسب سهمیه بازی های ۲۰۲۰ چین باید با حمایت مسئولان کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون در مسابقات قهرمانی جهان و دو تورنمنت بین المللی در هر سه ماده آلپاین، اسنوبرد و صحرانوردی شرکت کنیم تا ورزشکاران ما مجوز حضور در بازی های پارالمپیک را بدست آورند.

شمشکی عنوان کرد: در پارالمپیک گذشته پنج ملی پوش در دو ماده اسنوبرد و صحرانوردی حضور داشتند و اکنون هدف مان این است که این تعداد را در ۲۰۲۲ چین افزایش دهیم، در ماده پاراآلپاین نیز نماینده داشته باشیم و در نهایت رده بندی ملی پوشان نیز ارتقا چشمگیری داشته باشد.

رئیس انجمن در پایان گفت: از مدیریت پیست های توچال، دیزین و آبعلی تشکر می کنم که امکانات را به صورت رایگان در اختیار ورزشکاران ما قرار می دهند تا علاوه بر کاهش میزان هزینه ها، فضا برای رشد پارااسکی بیشتر شود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *