شهید شاخص ورزش کشور در سال ۱۴۰۰ معرفی شد

شهید حسن فقیهی جویباری به عنوان شهید شاخص ورزش کشور در سال ۱۴۰۰ برگزیده شد.

“به نظر من این خیلی کار جالب و ابتکار جالبی است که شهدای ورزشکار را معرفی کنید. و شاید بنده هم مثل دیگران نمی دانستم که ما پنج هزار شهید ورزشکار داریم، یا در بین همین شهدای اخیر دفاع از ولایت اهل بیت (علیه السلام) و دفاع از حرم اهل بیت (علیه السلام) ورزشکارانی هستند، قهرمانانی هستند، اینها خیلی با ارزش است.”

مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، بر اساس اعلام مهدی میرجلیلی مسئول سازمان بسیج ورزشکاران و سید عبدالحمید احمدی معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در راستای ترویج سبک زندگی شهدای گرانقدر ورزشکار و انتقال معارف و ویژگی های شخصیتی، معنوی و اخلاقی شهدا به جامعه ورزش کشور به ویژه نسل نوجوان و جوان، شهید حسن فقیهی از کشتی گیران و مربیان این رشته به عنوان شهید شاخص جامعه  ورزش کشور در سال ۱۴۰۰برگزیده شد.

این شهید والا مقام متولد سال ۱۳۲۳ اهل شهرستان جویبار بود  که در اوایل دهه پنجاه ازدواج کرد. او کشتی را از نونهالی شروع به آموختن کرد و توانست مدارک و مدارج این رشته را در سطوح مختلف و همچنین عناوین قهرمانی مسابقات شهرستانی، استانی، کشوری و جهانی را در کارنامه فعالیت ورزشی خود ثبت کند.

شهید فقیهی همچنین رئیس هیئت کشتی شهرستان جویبار، سرپرستی تیم ملی کشتی در مسابقات جهانی یوگسلاوی و مربیگری تیم ملی کشتی ایران را در کارنامه فعالیت های خود دارد.

این شهید والا مقام در کنار تمامی این فعالیت ها، به دو مسئله بسیار اهمیت می داد، یکی نماز اول وقت، و به جماعت و دوم اطاعت از ولایت فقیه بود.

شهید حسن فقیهی در پنجم اسفند ماه سال ۱۳۶۲ در مناطق جنگی دهلران در عملیات غرور آفرین والفجر ۶ به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پس از ده سال به عنوان شهید مفقودالاثر در سال ۱٣٧٢پیکر مطهر او در کنار سایر همرزمانش در استان مازندران به خاک سپرده شد.

فرازی از وصیت نامه پهلوان شهید حسن فقیهی:

“پیام من به ملت مسلمان ایران این است که دست از حمایت رهبر عزیزمان تا پیروزی اسلام بر علیه کفر جهانی، نکشید و پوزه ی همه ی ابرقدرت های جنایتکار را به خاک بمالید و پرچم جمهوری اسلامی را در سراسر جهان برافراشته نمایید. چه سعادت بزرگی در تاریخ این قرن نصیب ما شده که برای اسلام و قرآن مجید جانفشانی کنیم.”

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *