نایب رئیس بانوان انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین؛

شیعه: تمرینات ورزشکاران را زیر نظر داریم/ ورزش معجزه‌ای برای همه است

نایب رئیس بانوان انجمن پارا دوومیدانی گفت: برنامه تمرینی ورزشکاران را زیر نظر داریم و عملکرد آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

الهه شیعه نایب رئیس انجمن و مربی تیم ملی پارا دوومیدانی کشورمان در گفتگو با وب سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین بیان کرد: ورزشکاران این رشته، پیش از شیوع بیماری کرونا و بر اساس سیاست‌های انجمن، به صورت نیمه متمرکز تمرین می کردند و اکنون به دلیل ویروس کووید ۱۹ تمرینات خود را از فضای باز به داخل منازل انتقال دادند تا سلامتی آنها در کنار آمادگی جسمانی شان حفظ شود.

 

 

از طریق فضای مجازی با ورزشکاران در ارتباط هستم

وی ادامه داد: در این روزها با مربیان و ورزشکاران از طریق فضای مجازی در ارتباط هستیم و برنامه تمرینی، نمودار فعالیت و عملکرد آنها را ارزیابی و بررسی می کنیم و در صورت نیاز تکنیک ها و برنامه‌های بدنسازی آنها را اصلاح می کنیم.

شیعه درباره نحوه آشنایی خود با ورزش جانبازان و معلولین گفت: در زمان تحصیلم با این ورزش آشنا شدم و با یادگیری تمرینات این گروه از ورزشکاران، با قهرمانان کشورم همراه شدم و به دلیل علاقه به ورزش در فضای باز، پارا دوومیدانی را انتخاب کردم و اکنون نزدیک به ۲۰ سال است در این رشته فعالیت دارم.

نایب رییس بانوان انجمن افزود: در ابتدا فعالیت ورزشی ام، به عنوان ورزشکار در رشته قایقرانی حضور داشتم و همراه تیم ملی جوانان در چند دوره رقابت‌های بین المللی نیز شرکت کردم.

شیعه موفقیت ورزشکاران پارا دوومیدانی در مسابقات مختلف را بهترین لحظات ورزشی خود دانست و گفت: در طول تمام این سال‌ها زمانی که ورزشکاران پس از تمام تلاش ها و تحمل سختی ها به هدف خود رسیدند و برای کشورمان افتخار آفرینی کردند از شادی آنها خوشحال شدم و احساس آرامش وغرور کردم.

ورزش معجزه ای برای تمام افراد است

وی عنوان کرد: ورزش در زندگی تمام افراد معجزه است و می تواند به تصمیم گیری بهتر و رسیدن به اداف شان کمک کند. به تمام افراد دارای معلولیت پیشنهاد می کنم تا با ورود به دنیای ورزش، توانایی های خودشان را باور کنند و دیگر نگاهی به محدودیت شان نداشته باشند.

مربی تیم ملی بیان کرد: هدف ها در ورزش تمام شدنی نیستند و هر زمان که به هدفی می رسید به طور حتم هدف جدیدتری ایجاد می شود که برای رسیدن به آن باید تلاش کرد. خوشبختانه در ورزش به تمام خواسته هایم رسیدم و امیدوارم در آینده نیز با لطف خداوند به سایر اهدافم برسم.

شیعه اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا، تمام دستورات ستاد پیشگیری از این ویروس را رعایت کردم و در این مدت به جز موارد ضروری از خانه خارج نشدم تا به کاهش انتقال کووید ۱۹ کمک کنم.

مربی تیم ملی تاکید کرد: این روزها که در خانه هستم زمان بیشتری برای انجام ورزش دارم و روزانه یک ساعت تمرین می کنم تا آمادگی جسمانی و سلامتی ام را حفظ کنم.

نایب رییس بانوان انجمن در پایان گفت: امیدوارم هر چه زودتر واکسن یا داروی این بیماری ساخته شود تا مردم ایران و دیگر کشورها از این بیماری در امان بمانند و مجدد شاهد بازگشت زندگی به روال طبیعی و شروع اردوها و مسابقات باشیم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *