رئیس انجمن شنا جانبازان و معلولین خبر داد:

شیوه جدید برگزاری مسابقات پاراآسیایی جوانان امارات بر رنگ و شانس مدال شناگران تاثیر گذار است

مجید نوروزی، رئیس انجمن شنا جانبازان و معلولین در خصوص اعمال شیوه جدید برگزاری مسابقات پاراآسیایی جوانان بر احتمال مدال و نیز رنگ مدال شناگران کشورمان توضیحاتی ارائه داد.

وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون در این خصوص گفت: طبق اعلام کادر فنی تیم ملی مستقر در امارات، جلسه فنی شب گذشته برگزار و اعلام شد که مسابقات به صورت امتیاز بندی برگزار می شود.

نوروزی خاطر نشان کرد: این شیوه به این نحو است که همه ی کلاسهای پزشکی در رده سنی خود با هم به رقابت می پردازند، و بر اساس جدول امتیازی که توسط کمیته ی شنا IPC تدوین شده، رکوردهای ثبت شده منظور می شود و بر مبنای آن ورزشکاران رتبه بندی می شوند.

رئیس انجمن شنا افزود: تمام کلاسهای پزشکی در هر رده سنی اعم از S1-S10 با هم به رقابت می پردازند و پس از ثبت رکورد در جدول امتیازی، افرادی که بالاترین رتبه را دارند به مدال دست پیدا می کنند و البته این شیوه باعث شده تا توزیع ۱۰ سری مدال در ۱۰ کلاس پزشکی به یک سری کاهش یابد.

وی در پایان تصریح کرد: این شیوه محاسبه باعث شده تا رقابت ها بسیار سخت شود و بر شانس کسب مدال و مرغوبیت آن تاثیر گذار خواهد بود.

تیم ملی شنا جوانان دارای معلولیت کشورمان با ۱۱ شناگر در سومین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان – امارات شرکت کرده و تا ظهر امروز موفق به کسب ۳ نشان نقره و یک برنز شده است.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *