مسابقات قهرمانی پاراتکواندو آسیا 2021 - لبنان؛

صادقیان‌پور با شکست قهرمان جهان، طلایی شد / مدال طلا بر گردن اصغر عزیزی

پاراتکواندوکاران کشورمان در ششمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال طلا شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، ششمین دوره مسابقات قهرمانی پاراتکواندو آسیا امروز (سه شنبه – ۲۵ خردادماه) با حضور ۸۴ ورزشکار از ۲۰ کشور در سالن “نوهاد نوفال” بیروت در حال برگزاری است.

سعید صادقیان‌پور نماینده پاراتکواندو ایران در وزن ۶۱-کیلوگرم (K42) در نخستین گام برابر ازبکستان با نتیجه ۴۶ بر ۲۴ پیروز شد؛ او در ادامه به مصاف هوگوپوشی از روسیه رفت که عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه خود دارد و با نتیجه مقتدرانه ۴۸ بر ۲۱ به برتری رسید تا ضمن کسب عنوان قهرمانی، چهارمین طلای آسیا را در کارنامه خود ثبت کند.

اصغر عزیزی پاراتکواندوکار وزن ۷۵+ کیلوگرم (K44) پس از یک دور استراحت در گام نخست به مصاف نماینده روسیه رفت و با نتیجه ۴۶ بر ۳۸ پیروز شد تا به فینال رقابت های آسیایی راه پیدا کند؛ او در فینال باید با حامد حق شناس دیگر تکواندوکار کشورمان در این وزن مبارزه می‌کرد که حق شناس به دلیل آسیب دیدگی انصراف داد و عزیزی به مدال طلا رسید.

گفتنی است؛ با تصمیم فدراسیون جهانی تکواندو، هوگوپوشان سایر قاره‌ها مجاز به شرکت در این رقابت‌ها هستند. امتیاز این مسابقات برای تکواندوکاران قاره آسیا G4  است و برای تکواندوکاران سایر قاره‌ها G2  خواهد بود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *