رقابت های جهانی وزنه برداری معلولین – مکزیک 2017؛

صمد عباسی هفتم شد/ پایان کار نمایندگان ایران با کسب ۸ نشان رنگارنگ

در هفتمین و آخرین روز از رقابت های جهانی وزنه برداری معلولین، صمد عباسی به عنوان آخرین نماینده ایران در این مسابقات به روی تخته رفت.

عباسی در رقابت های دسته ۶۵ کیلوگرم با شش وزنه بردار دیگر به رقابت پرداخت و توانست در حرکت اول وزنه ۱۷۵ کیلوگرمی را با موفقیت بالای سر ببرد.

وی در حرکت دوم و سوم موفق نشد وزنه های ۱۸۴ و ۱۸۷ کیلوگرمی را بالای سر ببرد و با کسب عنوان هفتم به کار خود پایان داد.

عنوان نخست این وزن به نماینده نیجریه با رکورد ۲۲۰ کیلوگرم تعلق گرفت، نماینده چین با رکورد ۱۹۳ کیلوگرم نایب قهرمان شد و مدال برنز نیز به نماینده الجزایر با رکورد ۱۸۸ کیلوگرم رسید.

بر این اساس پرونده رقابت های جهانی وزنه برداری معلولین – مکزیک  ۲۰۱۷ با کسب  ۳ نشان طلا، ۴ نقره و یک برنز برای کاروان ایران بسته شد.

تیم ایران در این دوره از مسابقات توانست عنوان قهرمانی در بخش مردان را از آن خود کند اما چین در مجموع  زنان و مردان با کسب ۱۲ مدال ( ۵ طلا، ۵ نقره و ۲ برنز) قهرمان مسابقات شد، تیم نیجریه با (۵ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز) به عنوان نایب قهرمانی دست یافت و ایران با ۳ طلا، ۴ نقره و یک برنز، بدون داشتن ورزشکار در بخش بانوان، به عنوان سوم دست یافت.

تیم های مصر با ۵ مدال، مکزیک با ۳ مدال و ویتنام با ۳ مدال به ترتیب چهارم تا ششم شدند.

رقابت های جهانی مکزیک از ۱۱ تا ۱۷ آذر ماه به میزبانی مکزیکوسیتی و با حضور نمایندگان ۱۹ کشور برگزار شد و تیم ملی ایران با ۱۴ ملی پوش خود در این رویداد حضور یافت.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *