رئیس انجمن بوچیا؛

طباطباییان: بوچیا رشته در حال توسعه است/ عملکرد انجمن در سال گذشته رضایت بخش بود

رئیس انجمن بوچیا کشورمان درباره فعالیت های سال گذشته و اهداف این انجمن سال جدید توضیحاتی را ارائه داد.

سیدمسعود طباطباییان رئیس انجمن بوچیا در گفتگو با وب سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین بیان کرد: خوشبختانه سال گذشته رقابت‌های قهرمانی کشور را در شهر مشهد، لیگ را به میزبانی بابلسر برگزار کردیم. همچنین مسابقات محلی و بین استانی را توسعه دادیم و در مجموع از عملکرد انجمن در سال قبل راضی هستم.

 *بوچیا رشته ای در حال توسعه است* 

وی ادامه داد: بوچیا رشته ای در حال توسعه است. ما سال قبل با برگزاری دوره های مربیگری و کلاسبندی پزشکی توسط دکتر برجسته در مدارس استثنایی توانستیم به معلمان نحوه شناسایی دانش آموزان cp را آموزش دهیم و همین امر باعث افزایش ورزشکاران بوچیایی در کل کشور و نیز حضور آنها در جشنواره های مسابقات مدارس استثنائی استان ها شد.

طباطباییان افزود: با جلساتی که سال قبل میان فدراسیون و سازمان بهزیستی کل کشور برگزار شد، توانستیم رقابت های لیگ را در تقویم سازمان بهزیستی قرار دهیم و این موضوع باعث می شود که در سال جدید و پس از اتمام بیماری کرونا، بتوانیم رقابت های لیگ را برگزار نماییم.

 *به دنبال برگزاری مسابقات منطقه ای هستیم* 

وی تصریح کرد: در نظر داریم در سال جدید، مسابقات منطقه ای را نیز در کنار رقابت‌های لیگ و قهرمانی کشور برپا کنیم. همچنین در بحث آموزش نیز، دوره های داوری و مربیگری را برگزار کنیم.

رئیس انجمن بوچیا در پایان گفت: امیدوارم که بتوانیم با حمایت مسئولان کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون فضایی را ایجاد کنیم که تیم ملی این رشته نیز تشکیل و آماده حضور در مسابقات شود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *