علی صمیمی: امیدوارم فوتبال هفت نفره به پارالمپیک برگردد و یک مدال به کاروان ایران اضافه کنیم/ دغدغه نماینده سازمان جهانی را برطرف کردیم

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین ابراز امیدواریم کرد که رشته فوتبال هفت نفره به بازی‌های پارالمپیک بازگردد تا کاروان ایران بازهم در این رشته صاحب مدال شود.

حمید علی‌صمیمی در حاشیه مسابقات فوتبال هفت نفره قهرمانی آسیا-اقیانوسیه در منطقه آزاد کیش اظهار داشت: خوشبختانه شروع خوبی رقم خورد و شاهد بازی‌هایی پرگل و زیبا بودیم. یکی از دغدغه‌های ما بررسی‌ نماینده سازمان جهانی فوتبال هفت نفره بود که قصد داشت امکانات ما را با استانداردهای مد نظر تطابق بدهد. خوشبختانه او از شرایط میزبانی ایران رضایت داشت و این برای ما جای خوشحالی دارد.

وی افزود: ایران در فوتبال هفت نفره یکی از قطب‌های اصلی قاره آسیا و جزو پنج تیم برتر جهان است. ما انتظار داریم که مسئولان این رشته برنامه‌ریزی لازم برای بازگشت به به لیست بازی‌های پارالمپیک را انجام بدهند که خوشبختانه با برنامه‌ریزی صورت گرفته، امیدواریم شاهد حضور فوتبال هفت نفره در ۲۰۲۴ باشیم، چرا که هم می توانیم دوباره یک مدال بگیریم و هم هیجان و جذابیت بازی‌ها زیادتر می‌شود.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین ادامه داد: برای میزبانی این دوره از مسابقات افراد مختلفی زحمت کشیدند که باید به شورای ورزش منطقه آزاد کیش، فدراسیون فوتبال، کمیته پارالمپیک و اعضای فدراسیون جانبازان و معلولین اشاره کنم. به نظرم این‌گونه میزبانی ها اتفاق خوبی است، چون به نوعی معرفی کشورمان نیز محسوب می‌شود و می‌توانیم در مسائل مدیریتی هم پیشرفت کنیم. ضمن اینکه تیم‌های کشورمان می‌توانند بدون خروج از ایران، یکسری دیدارها با حریفان خوب را تجربه کنند. در واقع ما این میزبانی ها را این هدف انجام می دهیم.

علی صمیمی درباره مسائل مالی این مسابقات گفت: فعلا که خودمان پول را پرداخت می‌کنیم، اما از سازمان جهانی فوتبال هفت نفره قول گرفته‌ایم که بخش زیادی از هزینه رقابت‌ها را بپردازد.

وی درباره عملکرد تیم ایران عنوان کرد: انتظار داریم که تیم ملی در رتبه نخست قرار بگیرد. تیم ملی در مرحله انتقال است. همچنین کلاس بندی ها هم تغییر کرده و کار سخت تر شده است. ما لازم داریم که دیدارهای تدارکاتی بیشتری داشته باشیم و فقط با خودمان بازی نکنیم. قطعا با پیشرفتی که داریم، حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت. تمام تلاش ما این است که همچنان در سطح بالای جهانی و بین پنج تیم برتر حضور داشته باشیم. البته حتماً نیاز به اردوهای متعدد داریم که انشالله فراهم می‌شود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *