سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان:

فرصتی برای هماهنگی با لژیونرها نداشتیم/ سوت های ناعادلانه داوران شانس صعود به فینال AOZ را از ایران گرفت

مازیار میرعظیمی، سرمربی بسکتبال با ویلچر کشورمان پس از کسب عنوان سومی در رقابت های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ۲۰۱۹ و سهمیه پارالمپیک توکیو، عملکرد تیم ملی مردان را مورد ارزیابی قرار داد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان کشورمان در گفتگو با وب سایت فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: مهم ترین مسئله ای که در آماده سازی تیم ملی برای رقابت های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه تایلند، کار ما را سخت کرد، دوری لژیونرها از اردوها بود چرا که فدراسیون جهانی زمان برگزاری رقابت ها را از ابتدای آبان ماه به اوایل آذر تغییر داد که متاسفانه هماهنگی و برنامه ریزی اولیه تیم ملی و لژیونرها تحت تاثیر قرار گرفت و ما حدود سه ماه نتوانستیم با تمام ملی پوشان تمرین کنیم و ۵ بازیکن لژیونر ما در باشگاه های خود خارج از ایران حضور داشتند.

وی ادامه داد: حتی ۴ لژیونر ما، به طور مستقیم از باشگاه های خود به تیم ملی در تایلند اضافه شدند. یک هفته آخر پیش از اعزام به دلیل قطعی سراسری اینترنت، با آنها ارتباط نداشتیم در جریان زمان دقیق حضور بازیکنان لژیونر در تیم ملی نبودیم که استرس و فشار روانی زیادی به تیم تحمیل شد.

میرعظیمی افزود: چهار بازیکن جدید هم به ترکیب تیم ملی اضافه شد که متاسفانه فرصتی برای تمرین با بازیکنان لژیونر نداشتند به همین علت رقابت های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه را با عدم هماهنگی آغاز کردیم و پس از برد دشوار برابر تیم چین، متاسفانه نتیجه را به ژاپن و استرالیا واگذار کردیم.

سرمربی تیم ملی گفت: شکست تیم ملی در این بازی ها دلایل مختلفی داشت اما مهمترین عامل عدم هماهنگی بازیکنان بود. بعد از بازی با استرالیا تفکرات، نوع بازی و چیدمان تیم را تغییر دادیم و با پیروزی برابر تایلند به مسابقات برگشتیم. مقابل تیم های کره جنوبی و چین هم قدرتمندانه و در شأن تیم ایران بازی کردیم و سهمیه پارالمپیک را با پیروزی پر گل بدست آوردیم.

سرمربی تیم ملی عنوان کرد: در حساس ترین بازی که برای بار دوم برابر استرالیا قرار گرفتیم، در کوارتر سوم ۱۰ امتیاز بدست آوریم و دفاع خوبی داشتیم که این عملکرد خوب برابر تیم مطرح استرالیا شانسی نبود بلکه حاصل تلاش تیمی بود و اگر قضاوت های اشتباه داوران ما را گرفتار نمی کرد به طور حتم ما پیروز این دیدار بودیم اما سوت های نا به جای داوران باعث شد تا شانس صعود به فینال AOZ از تیم ایران گرفته شود.

میرعظیمی تصریح کرد: اشتباهات داوری به اندازه ای واضح بود که در پایان بازی، مسئول کمیته داوران آسیا و اقیانوسیه که استرالیایی نیز است، از تیم ما به دلیل این داوری ضعیف عذرخواهی کرد و گفت از وضعیت قضاوت داوران ناراحت است.

وی اظهار داشت: البته به طور حتم فیلم داوری این دیدار را همراه نامه اعتراض از طریق فدراسیون برای فدراسیون جهانی ارسال می کنیم تا در بازی های آینده حق تیم ملی حفظ شود و با این گونه مشکلات مواجه نباشیم.

میرعظیمی بیان کرد: بازی ژاپن با کره جنوبی هم با مشکلات و اشتباهات داوری همراه بود چرا که اگر ژاپن به پیروزی می رسید در دیدار فینال استرالیا را شکست می داد و قهرمان رقابت ها می شد اما تیم استرالیا به دنبال عنوان قهرمانی بود و به همین دلیل ناداوری باعث شد تا کره جنوبی راهی فینال شود تا حریف چندان قدرتمندی برابر استرالیا نباشد. در دیدار رده بندی هم قدرتمندانه بازی را آغاز کردیم و توانستیم با اختلاف امتیاز بالایی تیم ژاپن را شکست دهیم و در کنار سهمیه پارالمپیک، مدال برنز مسابقات را هم بدست آوریم.

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: از مقام سومی رقابت ها خوشحال نیستم و رضایت ندارم چرا که تیم ملی ایران شایسته قهرمانی است و متاسفانه به دلیل ناداوری از رسیدن به فینال باز ماند و نتوانست مقام قهرمانی را کسب کند.از فدراسیون برای برگزاری اردو، اعزام تیم ملی به تورنمنت های ترکیه و ژاپن و حمایت هایی که از تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان داشتند تشکر و قدردانی می کنم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *