محمدپور:

قهرمانی تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان در جاکارتا یکی از بهترین لحظات ورزشی سال ۹۷ بود/ داوری ایران پیشرفت زیادی داشته است

رئیس کمیته داوران بسکتبال با ویلچر گفت: قهرمانی تیم ملی در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا یکی از بهترین لحظات ورزشی سال ۹۷ بود.
جعفر محمدپور، رئیس کمیته داوران بسکتبال با ویلچر در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین بیان کرد: در سال ۹۷ تیم ملی مردان توانست عنوان چهارمی جهان را در رقابت های آلمان کسب کند و عنوان قهرمانی بازی های پاراآسیایی جاکارتا از آن خود کند که از بهترین لحظات ورزشی سال گذشته بود.
وی ادامه داد: در سال ۹۷ توانستیم به نحوه مطلوبی لیگ برتر و لیگ ملی را در بخش مردان برگزار کنیم و خوشبختانه تمام تیم ها تا آخرین دور رقابت ها حضور داشتند. در سال گذشته فعالیت گسترده ای را بسکتبال با ویلچر پشت سر گذاشتیم و امیدوارم سال جدید هم سالی پر از موفقیت برای بسکتبال با ویلچر کشورمان باشد و تیم ملی بتواند در رقابت های AOZ سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کند.
محمد پور درباره عملکرد داوری بسکتبال با ویلچر در سال گذشته عنوان کرد: خوشبختانه در سالی که گذشت شاهد اشتباهات کمتری از سوی داوران در رقابت ها بودیم. همچنین توانستیم ۲ کلینیک آموزشی را در کشور برگزار کنیم. یکی از این کلاس های آموزشی توسط مسئولان فدراسیون و دیگری بعد از چندین سال با حضور دبیر فدراسیون جهانی برگزار شد که این کلاس ها نشان از پیشرفت داوری ایران دارد.
محمدپور درباره برنامه های سال آینده داوری بسکتبال با ویلچر گفت: کلاس های آموزشی بین المللی سال آینده برگزار می شود که سعی داریم داوران ما بتوانند در این کلاس ها حضور داشته باشند. همچنین برنامه ریزی در مورد برپایی کلینیک های آموزش در کشور در حال انجام است تا توسط مدرسان داخلی و نیز مسئول کمیته داوران آسیا و اقیانوسیه برگزار شود تا دانش داوران ما به روز رسانی شود و آنها با آخرین تغییرات قوانین آشنا شوند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *