پارالمپیک توکیو 2020؛

مدال نقره مسابقات دو و میدانی به علیرضا مختاری رسید

ملی پوش دو و میدانی کشورمان صبح امروز موفق شد تا سومین نشان نقره کاروان ایران را از آن خود کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، در ادامه رقابت‌های دوومیدانی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو و در ماده پرتاب وزنه  که در استادیوم المپیک توکیو جریان دارد، امروز یکشنبه هفتم شهریور ماه علیرضا مختاری نماینده ایران با هشت حریف از کشورهای دیگر رقابت کرد و با پرتاب ۸ متر و ۴۸ سانتی متر صاحب مدال نقره شد.

در این ماده الوین آستانوف از آذربایجان با پرتاب ۸ متر و ۷۷ سانتی متر قهرمان شد و رکورد پارالمپیک را ۵ سانتی متر ارتقا داد. آلس کیسی از جمهوری چک هم با ۸ متر و ۲۵ سانتی متر عنوان سوم را از آن خود کرد.

مختاری در حرکت نخست خود وزنه را ۷ متر و ۸۶ سانتی متر پرتاب کرد و پرتاب دوم او خطا شد. این ورزشکار در پرتاب سوم خود دست به کار بزرگی زد و وزنه را به طول ۸ متر و ۴۸ سانتی متر پرتاب کرد. حرکت چهارم مختاری کمتر از پرتاب سوم او بود و وزنه ۸ متر و ۳۶ سانتی متر را طی کرد.

حرکت پنجم ملی پوش کشورمان خطا شد و پرتاب ششم به میزان ۶ متر و ۸۶ سانتی متر کمتر از تمام حرکت ها بود.

به این ترتیب مختاری با پرتاب ۸ متر و ۴۸ سانتی متر بهترین رکورد خود را در پارالمپیک توکیو ثبت کرد.

گفتنی است رکورد جهانی این ماده در اختیار آندره روچا از برزیل با ۸ متر و ۸۳ سانتی متر است. رکورد پارالمپیک هم با ۸ متر و ۷۲ سانتی متر در اختیار مائورو دخسوس از مکزیک بود اما الوین آستانوف امروز این رکورد را ۵ سانتی متر ارتقا داد و به نام خود ثبت کرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *