با حضور استاندار،

مراسم بدرقه کاروان اعزامی گیلان به رقابت های پاراآسیایی برگزار شد

  

استاندار گیلان در مراسمی کاروان اعزامی به بازی های پاراآسیایی این استان را بدرقه و برای آنان آرزوی کسب موفقیت کرد.

دکتر مصطفی سالاری در نشست با اعضاء تیم اعزامی گیلان به بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتای اندونزی ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش، به افتخارآفرینی گیلانیان در مسابقات مختلف ورزشی اشاره کرد و گفت: امیدوارم در بازی‌های پیش‌رو نیز با کسب افتخار مایه سربلندی بیشتر کشور و استان گیلان شوید.

وی با بیان اینکه گیلان جوانان مستعدی در بخش‌های مختلف بویژه حوزه ورزش دارد افزود: سهم ورزشکاران گیلانی در همه دوره‌های بازی‌های المپیک، آسیایی و پاراآسیایی بسیار خوب بوده و امسال نیز پرتعداد هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه باید قدردان تلاش، همت و غیرت ورزشکاران گیلانی باشیم اظهار داشت: تلاش غیرتمندانه ورزشکاران برای رسیدن به هر نتیجه‌ای از مدال‌آوری مهم‌تر است و امیدواریم در این دوره نیز با افتخار به میهن خود بازگردید.

وی با بیان اینکه در مسیر کسب مدال توسط ورزشکاران شرایط و عوامل بسیاری دخیل هستند گفت: اعزام با روحیه‌ای بالا و انگیزه فراوان ورزشکاران برای کسب افتخار اهمیت‌ بسیاری دارد و برای قدردانی از زحمات آنان هدایایی نیز درنظر گرفته می‌شود.

دکتر سالاری حضور ورزشکاران در میادین جهانی را یک نوع تبلیغ فرهنگ ایرانی-اسلامی دانست و اظهار داشت: وجود یک ایرانی در مسابقات بین‌المللی به نمایندگی از ملت ایران می‌تواند معرف خوبی برای فرهنگ ایرانی و گیلانی باشد.

وی به موضوع اشتغال قهرمانان ورزشی نیز اشاره کرد و افزود: باتوجه به اینکه در برهه‌ای بازی‌های پاراالمپیک و پاراآسیایی معطوف به جانبازان بود که در قانون برای این عزیزان شرایط اشتغال پیش‌بینی شده بود که برای معلولان حاضر در این مسابقات نیز باید توجه جدی شود.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: به منظور بهره‌مندی قهرمانان گیلانی در ورزش‌های معلولان مکاتباتی با مسئولان کشوری انجام می‌دهم تا گام‌ مثبتی در این مسیر برداشته شود.

وی تصریح کرد: در مسیر ایجاد اشتغال برای قهرمانان ورزشی باید شرایط ادامه فعالیت در ورزش حرفه‌ای آنان درنظر گرفته شود.

در این نشست مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به حضور ۱۱ نماینده از گیلان در کاروان اعزامی جمهوری اسلامی ایران به بازیهای پاراآسیایی اندونزی گفت: کاروان ایران با نام “کاروان فرهنگی ورزشی خودباوری و امید” در این رویداد بزرگ ورزشی شرکت خواهد کرد.

مریم بخشی افزود: ورزشکاران پاراآسیایی ایران با شعار ” با توکل و تلاش ما می توانیم” راهی جاکارتا می شوند و با رقبای خود مسابقه می‌دهند.

در ادامه این نشست دکتر جهانگیر فدایی رییس هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان گیلان و عضو هیات سرپرستی کاروان اعزامی ایران به بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا نیز با قدردانی از حمایت‌های استاندار گیلان گفت: این ورزشکاران که با معلولیت ومحدودیت‌های مختلف برای کسب مدال و افتخار برای ایران و گیلان عزیز با حریفان به رقابت می‌پردازند، انتظار مشوق‌هایی در این مسیر را دارند.

تیم اعزامی گیلان به بازی های پاراآسیایی جاکارتا شامل ۸ ورزشکار در رشته های والیبال نشسته، پاورلیفتینگ، تیراندازی و بوچیا است و این تیم را ۲ مربی و یک عضو هیئت سرپرستی همراهی می کنند.

۱۴ مهر مراسم افتتاحیه بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ خواهد بود و ۱۶ مهر‌ماه بازی‌های این دوره از مسابقات به طور رسمی آغاز و در ۲۱ مهرماه به پایان خواهد رسید.

 

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *