داور والیبال نشسته بانوان؛

مصطفوی: آگاهی از قوانین جدید باعث افزایش اعتماد بازیکنان به داوری می شود

مصطفوی گفت: آگاهی از قوانین جدید علاوه بر افزایش اعتماد بازیکنان، باعث می شود ورزشکاران ما در مسابقات بین المللی با مشکل داوری مواجه نشوند.

رقیه مصطفوی، داور والیبال نشسته بانوان کشورمان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در خصوص کلاس های آموزش داوری بین المللی بیان کرد: این دوره با حضور مدرسینی از ایران و کره جنوبی برگزار شد و خوشبختانه توانستم با عملکرد خوب، بهترین نمره را بدست آورم.

وی ادامه داد: دو روز نخست این دوره به تدریس آخرین مباحث قوانین داوری اختصاص داشت و و از روز سوم به بعد با برگزاری دیدار تدارکاتی بین تیم های تایلند و کره جنوبی توانستیم مباحث کلاس تئوری را به صورت عملی انجام دهیم.

مصطفوی افزود: حضور داوران ایران در کلاس های بین المللی باعث می شود تا آنها با آخرین تغییرات قوانین آشنا شوند و در مسابقات لیگ بازیکنان اعتماد بیشتری به قضاوت آنها داشته باشند و از طرف دیگر ملی پوشان ما در میدان های بین المللی از نظر بحث داوری با مشکل مواجه نشوند و با قوانین جدید آشنایی داشته باشند.

داور والیبال نشسته بانوان در پایان گفت: در این دوره از کلاس های آموزشی قوانین جدیدی که در بحث خطا ها وجود داشت را آموزش دادند که این موضوع باعث افزایش آگاهی داوران حاضر در دوره شد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *