بانوی ملی پوش پاراتکواندو؛

نبوی: رقابت‌های ترکیه نخستین تجربه جهانی‌ام بود/ دوست دارم در پارالمپیک شرکت کنم

بانوی ملی‌پوش پاراتکواندو گفت: رقابت‌های ترکیه نخستین تجربه‌ام در سطح جهانی بود و پیش از این تنها در مسابقات آسیایی شرکت کرده بودم.

مهتاب نبوی عضو تیم ملی پاراتکواندو کشورمان در گفتگو با روابط‌عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین بیان کرد: رقابت‌های ترکیه اولین تجربه من در سطح جهانی بود و پیش از این، تنها در مسابقات آسیایی شرکت کرده بودم. تعداد تیم‌هایی که در این دوره از مسابقات حضور داشتند بیشتر بود و همه در تلاش بودند که موفق به کسب مدال رقابت‌ها شوند و خوشبختانه من توانستم مدال طلا را بدست آورم.

وی درباره حضورش در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو ادامه داد: دوست دارم که در پارالمپیک شرکت کنم اما در مسابقات ۲۰۲۰ توکیو رشته پاراتکواندو فقط در کلاس K44 برگزار می‌شود که ۳ کلاس از من بالاتر است و این باعث محدودیت حضور من و خیلی از ورزشکاران خواهد شد.

دارنده مدال طلای جهان افزود: کلاسبندی‌ها توسط پزشکان فدراسیون جهانی و بر اساس قوانین این فدراسیون انجام می‌شود و دست من نیست که بتوانم با تغییر آن در کلاس دیگری شرکت کنم.

نبوی در مورد حضور بانوان در این رشته عنوان کرد: کشورهای مختلف در حال سرمایه‌گذاری روی این رشته هستند و اکنون زمان مناسبی است تا بانوان ما با حضور در پاراتکواندو بتوانند مانند دیگر رشته‌های ورزشی برای تیم ملی ایران در مسابقات مختلف افتخار آفرینی کنند.

وی درباره ادامه برنامه و فعالیت‌های خود گفت: تصمیم دارم در تورنمنتی که در جزیره کیش برگزار می‌شود شرکت کنم و به همین دلیل بعد از مسابقات جهانی ترکیه تمریناتم را مجدد آغاز کردم.

ملی‌پوش پاراتکواندو در پایان اظهار داشت: با توجه به اینکه رشته تکواندو به صورت مبارزه‌ای است و نمی‌توان به تنهایی تمرین کرد، من در کنار افراد سالم شهر شیراز و زیر نظر سارا نوروزی مربی‌ام تمریناتم را ادامه می‌دهم تا آمادگی‌ام را برای مسابقات پیش رو حفظ کنم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *