گفتگو با ملی پوش پاراوزنه برداری؛

نتیجه زحماتم را با کسب مدال های جهانی و آسیایی گرفتم/ ورزش قهرمانی نیاز به برنامه ریزی حرفه ای دارد

سیدحامد صلحی پور گفت: خوشبختانه با کسب مدال های مختلف در مسابقات آسیایی و جهانی نتیجه زحماتم را گرفتم.

سیدحامد صلحی پور، ملی پوش پاراوزنه برداری در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین بیان کرد: زمانی که ۶ ساله بودم در یک سانحه تصادف دچار معلولیت شدم اما با انگیزه ای که نسبت به پویایی در زندگی داشتم و نیز با علاقه ام به ورزش، علی رغم همه ی سختی ها تمریناتم را آغاز کردم و خوشبختانه با کسب مدال های خوش رنگ در رقابت های جهانی و آسیایی نتیجه زحماتم را گرفتم.

دارنده مدال طلای رقابت های پاراآسیایی جاکارتا ادامه داد: از ۱۵ سالگی به مدت ۴ سال در رشته بدنسازی و پرورش اندام فعالیت کردم و پس از آن وارد رشته وزنه برداری جانبازان و معلولین شدم و در اولین تجربه حضورم در رقابت های قهرمانی جهان سال ۲۰۰۸ توانستم مدال نقره را بدست آورم. از آن زمان تاکنون در رقابت های آسیایی و جهانی مدال های مختلفی را برای تیم ملی کشورم کسب کردم.

آرزوی هر ورزشکاری حضور در رقابت های المپیک و پارالمپیک است

ملی پوش پاراوزنه برداری افزود: آرزوی هر ورزشکاری حضور در رقابت های المپیک و پارالمپیک است و من توانستم در دو دوره از رقابت های پارالمپیک حضور داشته باشم اما جای مدال این مسابقات در کارنامه ورزشی ام خالی است و اکنون هدفم رسیدن به سکوی پارالمپیک است که امیدوارم در توکیو ۲۰۲۰ هدفم محقق شود.

صلحی پور اظهار داشت: افراد دارای معلولیت می توانند با حضور در ورزش یا انجام فعالیت های اجتماعی یا هنری از خانه نشینی دست بکشند و دنیای جدیدی را تجربه کنند و در کنار آن تحصیلات خود را ادامه دهند و موفقیت های مختلفی را به دست آورند. من همراه با ورزش، درس ام را پیگیری کردم و در حال حاضر لیسانس مدیریت ورزشی دارم.

ورزش قهرمانی نیاز برنامه ریزی حرفه ای دارد

وی درباره اینکه چه تصمیمی برای بعد از دوران حرفه ای خود دارد عنوان کرد: وقتی هر فردی حضور در دنیای ورزش حرفه ای را انتخاب می کند، می بایست برنامه تغذیه، خواب و زندگی خود را بر اساس آن تنظیم کند چراکه ورزش قهرمانی نیاز برنامه ریزی حرفه ای دارد و یک ورزشکار نمی تواند بعد از خداحافظی از دوره قهرمانی به یک باره ورزش را کنار بگذارد و من هم زمانی که از دنیای حرفه ای کناره گیری کنم دوست دارم با حضور در دوره های داوری یا مربیگری فعالیتم را در ورزش ادامه دهم و تجربیاتم را در اختیار دیگر افراد بگذارم.

صلحی پور درباره رقابت های قزاقستان گفت: بعد از بازی های پاراآسیایی جاکارتا دوره ای را استراحت کردیم و اکنون برای مسابقات قهرمانی جهان قزاقستان آماده می شویم و امیدوارم که ملی پوشان بتوانند با رسیدن به اوج آمادگی خود مدال های خوش رنگی را برای تیم ملی کسب کنند و شاهد درخشیدن نام ایران در این مسابقات باشیم.

ملی پوش پارا وزنه برداری در پایان گفت: ورزش و به خصوص رشته وزنه برداری قابل پیش بینی نیست اما امیدوارم که بتوانیم در رقابت های قزاقستان همانند دیگر مسابقات عملکرد موفقی داشته باشیم و تیم ملی ایران بهترین عنوان این دوره را از آن خود کند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *