نحوی نژاد رییس هیئت ورزش های جانبازان و معلولین گیلان شد

با برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت ورزش های جانبازان و معلولین گیلان دکتر حسین نحوی نژاد به عنوان رییس این هیئت انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، با برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت گیلان امروز یکشنبه ۲۶ بهمن ماه با ریاست اسبقیان و  حضور ابراهیمی رئیس کمیته روابط عمومی فدراسیون، دکتر بازیار معاون تربیت بدنی امور ورزش، نمایندگان آموزش و پرورش، ورزشکاران، مربیان، داوران، باشگاه ها، روسای هیئت های شهرستان ها و اعضای مجمع در اداره کل ورزش و جوانان رشت برگزار و حسین نحوی نژاد با اخذ ۱۱ رأی از مجموع ۱۴ رأی به عنوان رییس هیئت گیلان انتخاب شد.

در این مجمع بازیار معاون تربیت بدنی امور ورزش و جوانان استان عنوان کرد: نحوی نژاد از مدیران بسیار موفق هستند و به او تبریک می گویم. از فدائی برای زحماتی که در طول این سال ها کشیدند تشکر و قدردانی می کنم. در این سال ها هیئت مسابقات مختلفی را برگزار کرده است. شهرستان ها می توانند در برگزاری رویدادهای ورزشی از هیئت استانی الگو برداری نمایند.

معاون تربیت بدنی امور ورزش و جوانان در پایان گفت: هیچ مرزی بین افراد جانباز و معلول وجود ندارد. من در کنار شما هستم و باید تلاش کنیم که جانبازان و معلولین بتوانند از فضا ها و امکانات ورزشی به صورت رایگان استفاده نمایند. افزایش و توسعه ورزش همگانی نیز دارای اهمیت است که نباید از آن غافل شد.

فدائی رئیس اسبق هیئت در این مجمع بیان کرد: به نحوی نژاد برای انتخابش تبریک می گویم. او از خانواده ورزش افراد دارای معلولیت هستند. از خسروی وفا تشکر می کنم، ادب و مدیریت را از او آموختم. همچنین از همکاران و دوستانم در هیئت رئیسه و مدیران اداره کل ورزش و جوانان استان و دیگر مسئولین که از ورزش جانبازان و معلولین حمایت کردند تشکر و قدردانی می نمایم.

فدایی، رئیس سابق هیئت در پایان گفت: امیدوارم روند توسعه ورزش جانبازان و معلولین در کشور و استان ها ادامه داشته باشد البته با حضور و حمایت اسبقیان رئیس فدراسیون این امر دور از تصور نیست.

نحوی نژاد رئیس جدید هیئت در این مجمع بیان کرد: از دور شاهد زحمات دکتر فدایی در این هیئت بودم. فعالیت های ورزشی در حوزه همگانی و قهرمانی و لزوم آن در توانبخشی افراد جانباز و معلول اهیمت بالایی دارد، در این چند سال در کنار مسئولین هیئت حضور داشتم و همچنین در هیئت رئیسه کمیته ملی پارالمپیک نیز بوده ام و با مسائل این حوزه آشنا هستم.

وی ادامه داد: حداقل دو درصد از افراد جامعه دارای معلولیت های بارز هستند که نیاز به خدمات دارند. در استان گیلان ۴۵ هزار معلول به غیر از جانبازان معزز داریم. این افراد همگی در واقع جامعه هدف فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و هیئت می باشند.

نحوی نژاد افزود: کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت مصوب سال ۲۰۰۶ در مجمع عمومی سازمان ملل و همچنین قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب سال ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی می تواند چراغ راه فعالیت در این حوزه باشد.

رئیس هیئت گیلان عنوان کرد: ورزش های معلولین باید سهم خود را از بودجه عمومی کشور دریافت کند. این افراد نباید در جامعه از دیگران دور نگه داشته و ایزوله شوند. هیئت و فدراسیون نقش حمایت کننده و سیاست گذار را در این زمینه دارند.با بودجه های فعلی، توسعه ورزش جانبازان و معلولین به راحتی امکان پذیر نیست و می بایست سایر دستگاه ها نیز در این امر مشارکت داشته باشند.

نحوی نژاد اظهار داشت: از برنامه های مهم پیش روی هیئت بحث ارتقا سلامتی ورزشکاران جانباز و معلول است که پیش نیاز توسعه ورزش این گروه می باشد. حفظ و ارتقا سکوهای قهرمانی در سطوح مختلف استانی، ملی، پاراآسیایی و پارالمپیک و ایجاد زمینه های لازم برای توسعه و گسترش فعالیت های ورزش معلولین به منظور همگانی کردن ورزش، بهبود فرهنگ جامعه معلولین و ارتقا سطح کیفی رشته های ورزشی در استان از دیگر برنامه های این هیئت خواهد بود که تلاش می کنیم با همکاری اعضای هیئت و حمایت اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون عملکرد مناسبی را داشته باشیم.

عکس: ساعی تابان

 

 

 

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *