رئیس انجمن وزنه‌برداری جانبازان و معلولین خبر داد:

نخستین حضور بانوان در رقابت های قهرمانی کشور/ برگزاری مسابقات مردان تحت نظارت IPC

رئیس انجمن وزنه‌برداری جانبازان و معلولین از برگزاری ششمین دوره مسابقات قهرمانی کشور آقایان تحت نظارت  IPC و نخستین دوره رقابت های بانوان خبر داد.

بابک محمدی، رئیس انجمن پارا وزنه‌برداری در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین عنوان کرد: رقابت‌های قهرمانی کشور وزنه‌برداری مردان بیست و پنج دوره برگزار شده که پنج دوره‌ی قبل آن تحت نظارت کمیته‌ی بین‌المللی پارالمپیک بوده است که این نظارت تاثیر مثبتی بر سطح کیفی مسابقات، ورزشکاران و تیم‌های شرکت‌کننده داشت، بنابراین تلاش کردیم این دوره هم همچون سنوات پیشین با نظارت IPC برگزار شود.

محمدی ادامه داد: مکاتبات اداری از سوی کمیته ملی پارالمپیک ایران، با IPC صورت گرفته و موافقت آنها نیز برای حضور ناظرین کمیته بین المللی پارالمپیک در مسابقات آقایان اعلام شده است.

وی افزود: زمان درخواستی برگزاری مسابقات از سوی فدراسیون نیمه دوم دی ماه سال ۹۸ بود که می بایست توسط IPC تایید شود. بنابراین طبق اعلام ما به استان ها، همه ی هیئت های ورزشی جانبازان و معلولین سراسر کشور تا ۸ آبان ماه فرصت دارند که آمادگی خود را به فدراسیون ارسال کنند.

اعلام آمادگی بیش از ۸ استان برای حضور در رقابت های قهرمانی کشور بانوان برای نخستین بار

رئیس انجمن وزنه‌برداری جانبازان و معلولین در خصوص برگزاری رقابت های قهرمانی کشور بانوان گفت: سال ۹۸ برای پارا وزنه‌برداری نقطه عطفی محسوب می شود چراکه با رایزنی هایی که فدراسیون جانبازان و معلولین، کمیته ملی پارالمپیک و انجمن با وزارت ورزش و جوانان انجام داد، برای نخستین بار بحث وزنه‌برداری بانوان دارای معلولیت، شکل جدی تری پیدا کرد و لباس بانوان پارا وزنه‌بردار مورد بررسی قرار گرفت و با تاییدات صورت گرفته، برخی هیئت های ورزشی بانوان نیز تمرینات و فعالیت خود را آغاز کردند و خوشبختانه تاکنون نیز بیش از هشت استان اعلام آمادگی کرده اند که این تعداد برای اولین دوره نوید دهنده است.

بابک محمدی تاکید کرد: با توجه به حضور دو بانوی نماینده ایران، خانم ها نصیری و شکوهی در دوره های آموزش بین المللی داوری و مسوول فنی مسابقات پارا وزنه‌برداری در رقابت های جهانی و مسابقات غرب آسیا امیدواریم کارها در بخش بانوان نیز به شکل خوبی انجام شود. در روزهای آتی انجمن با بررسی اعلام آمادگی تیم ها و کادر فنی آنها پیش از مسابقات برای افراد واجد شرایط کارگاه آموزشی نیز برگزار می کند تا در طول اجرای رقابت ها، بانوان نیز با آمادگی بیشتری حضور داشته باشند.

آغاز فعالیت وزنه‌برداری بانوان جانباز و معلول گام بلند توسعه ی این رشته در سطح کشور

  رئیس انجمن وزنه‌برداری جانبازان و معلولین اظهار داشت: آغاز فعالیت وزنه‌برداری بانوان جانباز و معلول و تلاش برای توسعه ی این رشته در سطح کشور گام بلند و موثری برای پشتوانه سازی تیم ملی و حضور قوی تر ایران در میادین برون مرزی خواهد بود که انشاءالله ثمره آن را در آینده خواهیم دید.

وی درباره رقابت های باشگاهی وزنه‌برداری گفت: با توجه به مشورت هایی که کردیم در حال تدوین آیین نامه لیگ هستیم که تا هفته آینده به اتمام می رسد و آن را به معاونت قهرمانی فدراسیون ارائه می دهیم. هم لیگ و هم راه اندازی پاراوزنه‌برداری بانوان برای اولین بار در کشور صورت می گیرد و امیداوریم که با این تلاش ها در سال های آتی تحول مثبتی در این رشته داشته باشیم.

پشتوانه سازی در دو بخش ورزشکاران و مربیان

محمدی درباره پشتوانه سازی تیم ملی مردان پارا وزنه‌برداری عنوان کرد: در اردوهای اخیر تیم ملی از جوانان با استعداد نیز دعوت کردیم که خدا رو شکر بازخورد خوبی هم داشت و مدعوین جوان توانستند در کنار با تجربه ها عملکرد قابل قبولی داشته باشند. البته به اعتقاد من، پشتوانه سازی صرفا به ورزشکاران محدود نمی شود. در این اردوها از حضور مربیان استانی نیز استفاده کردیم، مربیانی که ویژگی ورزشکار پروری دارند، وزنه‌بردارانی در حد تیم ملی را پرورش می دهند و به دنبال استعدادیابی هستند. ما از این مربیان دعوت می کنیم و به عبارتی می توان گفت تعامل دوسویه ای داریم تا مربیان سطح ملی و استانی در کنار هم قرار بگیرند.

رئیس انجمن وزنه‌برداری جانبازان و معلولین در پایان خاطر نشان کرد: تمرینات تیم ملی شکل منسجم، به روز و تکنیکی تری پیدا کرده است و به تدریج شاهد رشد و ثبات رکوردها هستیم. کادر فنی خوب و همراهانی که در گروه تدارکات همواره به ملی پوشان کمک می کنند از نقاط مثبتی است که می بایست از آن قدردانی کنیم و البته تشکر ویژه ای از رئیس، دبیر و معاونت پشتیبانی فدراسیون داریم که با توجه و مساعدت آنها، در بحث تغذیه پارا وزنه‌برداری، سمت و سوی حرفه ای تر پیدا کردیم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *