صبح امروز برگزار شد:

نشست خبری رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین/ ۶۵۰۰ ورزشکار دارای معلولیت در جشنواره فجر انقلاب شرکت می کنند

نشست خبری دکتر حمید علی‌ صمیمی، رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، امروز با حضور اصحاب رسانه در محل فدراسیون برگزار شد.

در این نشست حمید علی‌صمیمی ضمن تبریک روز خبرنگار در خصوص رشته های اعزامی به رقابت های پاراآسیایی جاکارتا گفت: ما در ۱۰ رشته ملی پوشان را به جاکارتا اعزام می کنیم و تمام تلاش مان را در برگزاری منظم اردوها بکار گرفته ایم.

صمیمی در خصوص برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی بزرگ معلولین در بهمن ماه سال جاری، تصریح کرد: بنا به رهنمودهای مقام معظم رهبری، ریاست جمهور و تأکید وزیر محترم ورزش بر اجرای شایسته چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی این جشنواره را در دهه فجر با حضور ۶۵۰۰ ورزشکار در سه رده سنی جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان برگزار می کنیم.

وی افزود: از این تعداد، ۵۰۰۰ ورزشکار جانباز و معلول و ۱۵۰۰ ورزشکار نابینا و کم بینای کشورمان در این رقابت ها حضور پیدا می کنند.

صمیمی با اشاره به نقش پیشکسوتان جانباز در شکل گیری فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین گفت: در دهه شصت با ورود جانبازان به رشته های ورزشی و به همت والای این عزیزان فدراسیون شکل گرفت و به همین دلیل تلاش کردیم در این جشنواره پیشکسوتان نیز در ۴ رشته در این مسابقات حضور داشته باشند.

وی در ادامه افزود: جشنواره فرهنگی ورزشی معلولین برای رده سنی بزرگسالان به منزله مسابقات قهرمانی کشور و برای جوانان به عنوان فرصت استعدادیابی محسوب می شود.

رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین گفت: روز اول این جشنواره افتتاحیه ای در شهر تهران با حضور ۶۰۰۰ ورزشکار و مسئولان کشوری خواهد داشت و  پس از آن رقابت ها در اماکن ورزشی پایتخت برگزار می شود.

وی در خصوص وضعیت بانوان ورزشکار جانباز و معلول تأکید کرد: توسعه ورزش بانوان از اهداف اصلی فدراسیون می باشد و ما در رشته هایی مانند والیبال نشسته با افزایش اردوها و استفاده از کادر فنی مجرب و در بسکتبال نیز با پیگیری ساخت تجهیزات و ویلچر مورد نیاز ورزشکاران در تلاش هستیم فاصله بین تیم های ملی آقایان و بانوان را کم کنیم.

‌صمیمی عنوان داشت: باتوجه به اهمیت تولید داخلی تلاش کردیم تا تجهیزات رشته دوومیدانی مانند وزنه، دیسک، کلاب و نیزه داخل کشور تولید شوند و در وزنه برداری نیز کار مطالعه و پژوهش درمورد تولید وزنه را آغاز کردیم که با در نظر گرفتن استانداردها خود را نیز بی نیاز کنیم.

دکتر حمید علی صمیمی در پایان خاطرنشان کرد: فوتبال هفت نفره از رشته هایی که از مسابقات پارالمپیک حذف شد، ما در تلاشیم با مکاتبات و رایزنی هایی که انجام می دهیم این رشته را مجددا به عرصه پارالمپیک بازگردانیم و در مورد اعزام های کم فوتبال قطع عضو نیز، این رشته به دلیل آسیبی که به ورزشکاران می رساند در سطح آسیا مطرح است و به تبع آن رقابت های کمتری در این رشته برگزار می شود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *