زهرا نعمتی منتخب شورای ورزشکاران IPC شد

نعمتی: صدای رسای این انسان های توانمند هستم

کمیته بین المللی پارالمپیک  ۶ عضو تازه انتخاب شده شورای ورزشکاران ۴ زن و ۲ مرد IPC را معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، کمیته بین المللی پارالمپیک  ۶ عضو تازه انتخاب شده شورای ورزشکاران ۴ زن و ۲ مرد IPC را معرفی کرد که این افراد با حضور زهرا نعمتی تا ۳ سال آینده و بازی های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ در این شورا فعالیت خواهند کرد.

اعضای این شورای به شرح زیر می باشند:

مارتینا کایرونی از ایتالیا (پارا دوومیدانی)

دانیل دیاس از برزیل (پارا شنا)

عمارا دیورند الیاس از کوبا (پارادوومیدانی)

تاکایوکی سوزوکی از ژاپن (پارا شنا)

جیتسکه ویسر از هلند (بسکتبال با ویلچر)

زهرا نعمتی از ایران (پارا تیروکمان)

این شورا مشتکل از ۶ نماینده از رشته های تابستانی و ۳ نماینده از رشته های زمستانی  و صدای ورزشکار دارای معلولیت در سرتاسر جهان است. انتخابات شورای ورزشکاران IPC از تاریخ ۱۹ اوت الی ۳ سپتامبر در دهکده بازی های پارالمپیک در توکیو برگزار شد و در مجموه ۲۴۴۷ ورزشکار، ۵۵٫۵ درصد تمام ورزشکاران حاضر در این دوره از بازی ها، با رای خود نمایندگان شان را انتخاب کردند. مشارکت در این دوره با افزایش ۱٫۵ درصدی نسبت به دوره قبل( ریو ۲۰۱۶) همراه بود.

زهرا نعمتی پس از قرار گرفتن در جمع اعضای شورای ورزشکاران IPC گفت: ” ورزشکاران معلول انسان هایی توانمند هستند که سختی های جهان را به سخره می گیرند. می خواهم صدای رسای این انسان های قدرتمند در IPC و در جهان باشم.”

این شورا به عنوان پلی بین ورزشکاران و سیاست گزاران عمل می کند و تاثیر بسیار مهمی در رشد و توسعه جنبش پارالمپیک در دنیا دارد.

۳ نماینده دیگر این شورا نیز از بین ورزشکاران ورزش های زمستانی در بازی های پکن ۲۰۲۲ انتخاب می شوند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *