سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر:

نفرات کلیدی تیم ملی اردیبهشت ماه انتخاب می شوند/ آغاز دومین اردوی تیم ملی از ۱۰ بهمن

محمدرضا دستیار، سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر در خصوص برنامه های تیم ملی تا پایان سال گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

وی ضمن اعلام برگزاری دومین اردوی تیم ملی گفت: دومین مرحله از تمرینات تیم ملی با دعوت از ۲۲ ورزشکار از ۱۰ بهمن ماه در تهران، کمپ تیم های ملی جانبازان و معلولین آغاز خواهد شد و اگرچه ریزش در تیم وجود داشته اما این ریزش باعث کاهش ورزشکاران دعوت شده نبوده و سه بازیکن جدید که از مسابقات باشگاهی شناسایی شده اند به جمع تیم ملی افزوده شدند.

دستیار خاطر نشان کرد: هدف کادر فنی در اردوهایی که تا پایان سال برگزار می شود بالا بردن آمادگی جسمانی است و در سال جدید و با افزوده شدن بازیکنان لژیونر، بر تقویت مهارت های تکنیکی و گروهی تمرکز می کنیم.

سرمربی تیم ملی افزود: بازیکنان لژیونر اگرچه فعلا در اردوها نیستند اما در کوران مسابقات باشگاهی قرار دارند و به صورت مرتب با آنها در ارتباط هستیم و علمکردشان رصد می شود.

وی گفت: در حال حاضر نزدیک به نیمی از ملی پوشان دعوت شده از بازیکنان جوانی هستند که در ترکیب تیم ملی برای مسابقات جهانی ۲۰۱۷ حضور داشتند و با توجه به اینکه بعد از پارالمپیک ۲۰۲۰ تغییرات زیادی در تیم ملی خواهد بود، بهتر است بازیکنان جوان و با آتیه از حالا در ترکیب تیم حضور داشته باشند و محک بخورند.

دستیار در خصوص کادر فنی اضافه کرد: در هر اردو یک نفر از مربیان فعال و سطح بالای کشور به عنوان کمک مربی دعوت می شود و بعد از ۳ تا ۴ مرحله، یکی از مربیانی که کلیه ی شرایط مورد نظر را داشته باشد به صورت کمک مربی ثابت معرفی و در اردوهای تیم ملی حضور خواهد داشت.

سرمربی تیم ملی اظهار داشت: در سال جدید ریزش در هر مرحله از اردوها انجام خواهد شد و البته ریزش اصلی در اردیبهشت است و نفرات کلیدی را در این ماه انتخاب می کنیم.

سامان بلاغی، میلاد خردمند (فارس)، رضا عیوضی، محمد محمدنژاد (قم)، محمد صحی، عباس قنبری، علیرضا کمالیفر(تهران)، عادل طرفی، موسی غضیبی، فالح عیاشی (خوزستان)، علی کریمی، ایمان بکزاده (اصفهان)، امیررضا احمدی (ایلام)، اسماعیل فاضلی (اردبیل)، حسن عبدی (خراسانرضوی)، عبدالجلیل قرنجیک (گلستان)، حکیم منصوری، وحید سعادتپور (مازندران)، علیاکبر ابراهیمی (یزد)، محسن بیگدلی (زنجان)، محمدرضا رحمتی، مهدی عباسی (مرکزی)، ۲۲ ملی پوش دعوت شده به این اردو هستند که از ۹ بهمن ماه وارد کمپ تیم های ملی خواهند شد.

محمدرضا دستیار، سرمربی تیم ملی با همراهی، مازیار میرعظیمی، مربی تیم ملی و غلامرضا نامی، کمک مربی تیم ملی، بر تمرینات ملی پوشان نظارت دارد و یاسر گیلکی نیز به عنوان مربی بدن ساز در کنار ملی پوشان است.

سرپرستی این اردو که از ۱۰ تا ۱۶ بهمن ماه برپاست نیز بر عهده ی احمد شکری خواهد بود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *