مجمع سازمان جهانی پاراوالیبال برگزار شد؛

هادی رضایی نماینده ایران در مجمع/ تشکیل آکادمی والیبال نشسته ایران در لیست برترین فعالیت‌های سال ۲۰۱۹

مجمع جهانی پاراوالیبال برای نخستین بار به صورت وبینار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، مجمع جهانی والیبال نشسته که سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشده بود، روز یکشنبه ۱۶ آذرماه برای نخستین بار به صورت وبینار و با حضور نمایندگان ۵۵ کشور به مدت شش ساعت برگزار گردید که هادی رضایی سرمربی تیم ملی کشورمان نیز در این مجمع به عنوان نماینده ایران حضور داشت.

در این مجمع برای سه پست ریاست، مدیریت کلاسبندی پزشکی و مدیریت توسعه رای گیری به صورت مجازی صورت گرفت و در نهایت Barry Couzner از استرالیا به مدت چهار سال به عنوان رئیس انتخاب و خانم Louis از کانادا مدیر کلاسبندی پزشکی شد. خانم Pavic از کرواسی نیز مدیریت توسعه این سازمان را برعهده گرفت.

در این مجمع که ۸ کشور به تازگی به عضویت آن در آمدند مسائل مالی سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ و نیز برنامه های سال ۲۰۲۱ تصویب شد.

هادی رضایی سرمربی تیم ملی کشورمان در این باره بیان کرد: در مجمع روز گذشته، تشکیل اولین آکادمی والیبال نشسته در جهان که با تفاهم نامه کمیته ملی پارالمپیک ایران و سازمان جهانی در کشورمان تاسیس شد، یکی از چهار فعالیت برتر سال ۲۰۱۹ معرفی گردید.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه شیوع بیماری کرونا، برگزاری رقابت های کسب سهمیه را لغو کرده است، مقرر شد تیم آلمان که در رنکینگ سوم جهان قرار دارد به عنوان هشتمین تیم راهی پارالمپیک توکیو شود تا بر این اساس وضعیت تیم های حاضر در این بازی‌ها مشخص گردد.

رضایی تصریح کرد: در بازی‌های پارالمپیک توکیو، تیم‌های ملی ایران و بوسنی و هرزگوین تیم‌های اول و دوم جهان، تیم چین نماینده قاره آسیا و اقیانوسیه، تیم ژاپن میزبان رقابت‌ها، تیم روسیه نماینده اروپا، مصر نماینده قاره آفریقا، برزیل نماینده قاره آمریکا و آلمان تیم سوم رنکینگ جهانی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

سرمربی تیم ملی کشورمان در پایان گفت: سازمان جهانی والیبال نشسته در تلاش است تا تعداد سهمیه تیم‌های این رشته در پارالمپیک ۲۰۲۴ را از هشت تیم به ۱۲ تیم در دو گروه مردان و بانوان ارتقا دهد و والیبال ساحلی نیز در پارالمپیک ۲۰۲۸ به جمع رشته‌های ورزشی این رویداد اضافه شود که البته این موضوع بستگی به تائید کمیته بین‌المللی پارالمپیک دارد.

گفتنی است هادی رضایی عضو کمیسیون مربیان و معصومه زارعی کاپیتان تیم ملی والیبال نشسته بانوان کشورمان عضو کمیسیون ورزشکاران سازمان جهانی پاراوالیبال هستند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *