ملی پوش پاراتکواندو:

هدفم کسب مدال طلا پارالمپیک ۲۰۲۰ است/ در اردن ثابت کردم رنک نخست جهان هستم

پوررهنما گفت: هدفم کسب ایستادن روی سکو قهرمانی ۲۰۲۰ توکیو است تا نخستین مدال طلا پاراتکواندو را در پارالمپیک بدست آورم.

مهدی پوررهنما ملی پوش پاراتکواندو کشورمان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین بیان کرد: سطح رقابت های آسیایی اردن بسیار بالا بود و به دلیل اینکه به صورت آزاد برگزار شد کشورهای دیگر قاره ها نیز در این رویداد حضور داشتند و همین باعث شد تا مبارزات خوبی را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: داوری در مسابقات قهرمانی آسیا اردن مشکلی نداشت و سیستم هوگوها به گونه ای بود که امتیازات به درستی ثبت می شد. سطح میزبانی این رقابت ها حتی از مسابقات جهانی ترکیه بالاتر بود و همین موضوع به ورزشکاران و تیم ها آرامش داده بود.

پوررهنما اظهار داشت: در رقابت های جهانی ترکیه نتوانستم عملکرد لازم را داشته باشم و در این مسابقات تصور خیلی از کشورها این بود که پاراتکواندوکاری از کره جنوبی مدال طلا را بدست می آورد اما خوشبختانه توانستم در فینال با نتیجه ۱۸ بر یک برابر او پیروز شوم و ثابت کنم که همچنان رنک نخست جهان هستم و مدال طلا این وزن برای تیم ملی و کشور ایران است.

دارنده مدال طلا آسیا افزود: اختلاف امتیازم در رنکینگ جهانی با دیگر حریفانم زیاد است اما برای حفظ جایگاه ام باید در تورنمنت ها حضور داشته باشم که رده نخست رنکینگ سیستم را از دست ندهم. مسابقات قهرمانی اروپا را در پیش داریم و سعی می کنم که در این رویداد هم بهترین عملکرد را داشته باشم.

وی عنوان کرد: پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اولین حضور رشته پاراتکواندو است و برای تمام کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است و من هم به دنبال کسب مدال طلای این مسابقات هستم تا نخستین طلا پارالمپیک را برای کاروان ورزشی کشورم بدست آورم.

پوررهنما تصریح کرد: اکنون در یک قدمی رسیدن به هدفم هستم و امیدوارم که با تمرینات مداوم بتوانم با آمادگی بالایی در توکیو حاضر شوم و بهترین عملکرد را در این رویداد داشته باشم.

ملی پوش پاراتکواندو در پایان گفت: تمام تمرکز و فکرم روی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است تا بتوانم با ایستادن روی سکوی قهرمانی برای کشورم افتخار آفرینی کنم. اما بعد از پارالمپیک دوست دارم برای مربیگری در این رشته اقدام کنم تا بتوانم تجربیاتم را در اختیار ورزشکاران جوان تر قرار دهم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *