مربی تیم بوچیا آذربایجان غربی:

ورزش نقش موثری در سلامتی روح و جسم افراد دارای معلولیت دارد/ تیم آذربایجان غربی همیشه در زمره بهترین ها بوده است

تیم بوچیا آذربایجان غربی موفق شد به عنوان قهرمانی رقابت های باشگاهی در بخش مردان دست یابد و به همین مناسبت مربی این تیم گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

پری مرد میدان، از بازیکنان والیبال نشسته است که نقش موثری در شکل گیری و فعالیت رشته بوچیا در این استان دارد و هم اکنون به عنوان مربی این تیم نیز فعالیت دارد.

وی در خصوص آغاز فعالیت این رشته در استان آذربایجان غربی گفت: از سال ۱۳۸۹ برای اولین بار رشته بوچیا فعالیت خود را با حمایت سازمان بهزیستی آغاز کرد و توانستیم نفراتی را جذب این رشته کنیم و با همین افراد نزدیک به دو سال کار می کردیم و پس از آن با حمایت و کمک هیات تیم آذربایجان غربی در مسابقات قهرمانی کشور حضور یافت و از آن تاریخ به بعد در تمام مسابقات قهرمانی کشور و اکثر دوره های مسابقات باشگاهی حضور داشتیم و در زمره تیم های برتر بوده ایم.

مربی تیم بوچیا آذربایجان غربی افزود: من از خانواده ورزش معلولین هستم و در رشته والیبال نشسته هم فعالیت می کنم. به همین دلیل به خوبی می دانم که تاثیر ورزش برای افراد دارای معلولیت چه قدر زیاد است و اگرچه رشته بوچیا رشته ی فعالیت من نیست اما با مراجعه به مراکز نگهداری معلولین و مدارس استثنایی تلاش می کنم ورزشکاران بیشتری را به این رشته جذب کنم و معتقدم که ورزش در زندگی افراد دارای معلولیت بسیار تاثیر گذار است و نقش مهمی در سلامتی جسم و روح آنها دارد.

مرد میدان خاطر نشان کرد: در حال حاضر در هفته ۴ جلسه تمرین داریم و توانستیم تا کنون ۱۶ ورزشکار شامل ۱۲ پسر و ۴ دختر را به صورت ثابت در تمرینات داشته باشیم که میانگین سنی آنها زیر ۲۳ است و تا کنون فرشید داغستانی  در گروه سنی بزرگسالان و علی حضرتی و میلاد بقایی درگروه سنی جوانان پوش نیز از این استان در مسابقات برون مرزی شرکت کرده اند.

وی در پایان گفت: اگرچه با توجه به شرایط محیطی، فرهنگی و همین طور معیشتی مردم منطقه، جذب ورزشکاران دارای معلولیت به خصوص در رشته بوچیا که شامل ورزشکاران با معلولیت شدید است، دشوار به نظر می رسد اما من همه ی تلاشم را بر این گذاشتم که علاوه بر ورزشکاران موجود بتوانیم از توانمندی و ظرفیت های کشف نشده دیگر افراد دارای معلولیت هم استاده کنیم.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *