سومین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان – امارات 2017؛

کاروان خلیج فارس با ۱۱۸ مدال نایب قهرمان شد/ ۸۵ مدال سهم ورزشکاران بخش معلولین

در پایان سومین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان، کاروان ایران با ۱۱۸ مدال در جایگاه دوم قرار گرفت و از این تعداد، ۸۵ مدال سهم ورزشکاران جوان کشورمان در بخش معلولین بود.

کاروان ایران که با ۱۱۴ ورزشکار در دو بخش ورزشکاران دارای معلولیت و ورزشکاران کم بینا و نابینا در این مسابقات حضور یافته بود موفق شد به ۳۹ مدال طلا، ۴۴ مدال نقره و ۳۵ مدال برنز دست یاد و با ۱۱۸ مدال کسب شده،پس از ژاپن که قهرمان این مسابقات شد، در جایگاه دوم قرار گرفت.

ژاپن، قهرمان این دوره از مسابقات با ۴۳ طلا، ۲۹ نقره و ۲۶ برنز و مجموع ۹۸ مدال، جایگاه اول این مسابقات را به خود اختصاص داد و تیم چین نیز با ۲۷ طلا، ۹ نقره و ۵ برنز و کسب ۴۱ مدال، در جایگاه سوم ایستاد.

تیم ایران در بخش ورزشکاران دارای معلولیت، به ۱۲ نشان در تنیس روی میز دختران وپسران، ۱۷ نشان در شنا، ۴۵ نشان در دو و میدانی، ۱۰ نشان در وزنه برداری و یک نشان در بوچیا دست یافت.

سومین دوره بازی های پارا آسیایی جوانان از ۱۹ تا ۲۲ آذر ماه جاری با شرکت ۸۰۰ ورزشکار از کشورهای ایران، امارات متحده، بحرین، چین، هنگ کنگ، اندونزی، هند، عراق، ژاپن، قزاقستان، قرقیزستان، کره جنوبی، عربستان ،کویت، ماکائو، مالزی، مغولستان، نپال، عمان، پاکستان، فیلبپین، فلسطین، سنگاپور، سریلانکا،تایلند، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، ویتنام و یمن به میزبانی امارات متحده و در شهر دوبی به مدت چهار روز برگزار شد.

در این دوره از مسابقات شرکت کنندگان در رشته های دو و میدانی، بدمینتون، بوچیا، گلبال، وزنه برداری، شنا، تنیس روی میز و در دو بخش کم توانان جسمی ، حرکتی و نابینایان ،کم بینایان با هم به رقابت پرداختند.

ایران در دومین دوره این بازی ها که سال ۲۰۱۳ به میزبانی مالزی برگزار شد، توانست با ۲۷ نشان طلا، ۱۲ نقره و ۲۰ برنز و در مجموع با ۵۹ مدال، پس از ژاپن در جایگاه دوم قرار گیرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *