با پایان سومین دوره رقابت های پاراآسیایی،

کاروان خودباوری و امید ایران با استقبالی پرشور و باشکوه به میهن بازگشت

 کاروان ورزشی “خودباوری و امید” در میان استقبال پرشور مردم و مسولین از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به کشور بازگشت.

کاروان ورزشی خودباوری و امید که در سومین دوره بازی های پاراآسیایی ٢٠١٨ جاکارتا با ۵١ طلا، ۴٢ نقره و ۴٣ برنز برای اولین بار به مقام سوم در جدول رده بندی مدال ها رسید و نتیجه ای تاریخی را برای ورزش ایران به ارمغان آورد، ساعت ۶:٣٠ بامداد امروز از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) با استقبال رسمی رسید.

عبدالحمید احمدی سرپرست حوزه معاونت فرهنگی و ورزش همگانی، فریبا محمدیان معاون ورزش بانوان وزارت ورزش، سردار آذرنوش رییس سازمان بسیج ورزشکاران، میرجلیلی سرپرست سازمان ورزش بسیج، محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی پارالمپیک، شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک، طاهره طاهریان نایب رییس کمیته ملی المپیک و دیگر مسولین با پرواز اول، وارد کشور شدند.

طنین سرود مقدس جمهوری اسلامی،  اجرای سرودهای حماسی توسط یک گروه موسیقی  و اهتزاز پرچم های کوچک که در دستان برخی از استقبال کنندگان بود جلوه ای از شکوه افتخار آفرینی کاروان خودباوری و امید را به منصه ظهور رساند.

حضور خانواده های ورزشکاران جانباز و معلول در مراسم استقبال هم جالب توجه بود که با حلقه های گل فرزندان و عزیزان خود را در آغوش گرفتند.

بسیاری از مسافران فرودگاه امام خمینی(ره) به محض اطلاع از ورود کاروان ورزشکاران جانباز، معلول و روشندل خود را به مراسم استقبال رساندند.

بسیاری از حضار که تصاویر سومین دوره بازی های پاراآسیایی ٢٠١٨ را از طریق رسانه ها دنبال کرده بودند، سراغ ورزشکاران محبوب خود از جمله سیامند رحمان و شاهین ایزدیار را می گرفتند.

در مراسم استقبال بسیاری از خانواده ها  خود را به تهران رسانده بودند.

قرار است در هر استانی هم مراسم استقبال برگزار شود.

گزارشگران رسانه ملی از برنامه های مختلف  و حتی رسانه های نوشتاری و خبرگزاری‌ها نیز با حضور در فرودگاه امام خمینی (ره) این مراسم را پوشش دادند.

هنرنمایی و افتخارآفرینی ورزشکاران با اراده ایرانی در رویداد جاکارتا که باعث قرار گرفتن کاروان خودباوری و امید در جایگاه سوم بازی ها شد، در مراسم استقبال نقل صحبت ها شده بود و  حاضران پیش از ورود هواپیما از صحنه های به یادماندنی این بازی ها صحبت می‌کردند.

در مراسم استقبال حتی تعدادی از مسولین فرودگاه امام خمینی(ره) هم به جمع مسولین و مردم پیوستند تا در مراسم پرشور استقبال از کاروان پرافتخار ایران حضور یابند.

 

پرواز حامل کاروان ورزشی خودباوری و امید ابتدا قرار بود ساعت ۵:٣٠ بامداد به زمین بنشیند که با ۶٠ دقیقه تاخیر ساعت ۶:٣٠ وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شدند.

کاروان ایران ساعت ٧:١۵ وارد سالن فرودگاه  شدند و مراسم استقبال از آنها برگزار شد.

برخی از اعضای کاروان از جمله داوران و خبرنگاران اعزامی به بازی های پاراآسیایی  در پروازی جدا ساعت ٢ بامداد به فرودگاه رسیده بودند.

نصب تصاویری از افتخار آفرینان بازی های پاراآسیایی در فرودگاه از سوی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین همچنین بنر پیام های رییس جمهور، رییس مجلس و وزیر ورزش و جوانان جلوه ویژه ای در مراسم استقبال ایجاد کرده بود.

تعدادی از مدیران کل ورزش و جوانان استان‌ها به همراه برخی از روسای هیات‌های ورزش جانبازان و معلولین همچنین هیات ورزش نابینایان هم در مراسم استقبال حضور داشتند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *