کارگاه‌های پیشرفته داوری و مربیگری بوچیا به پایان رسید

کارگاه‌های پیشرفته‌ی داوری و مربیگری بوچیا با حضور مدرسین بین المللی، عصر روز گذشته پایان یافت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین، کارگاه‌های پیشرفته دوره داوری و مربیگری بوچیا با حضور ۳ مدرس بین المللی در محل فدراسیون جانبازان و معلولین برگزار شد.

مربیان و داوران ایران در هر دو گروه مردان و بانوان در طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۸ و ۹ بهمن ماه در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر در کلاس های تئوری و عملی حاضر شدند تا با آخرین تغییرات قوانین و مهارت های جدید رشته بوچیا آشنا شوند.
در این دوره خانم پولین تی سانگ مباحث داوری را ابتدا به صورت تئوری و سپس به صورت عملی به داوران ایرانی آموزش داد. داوران کشورمان پس از مباحث تئوری، زیر نظر این مدرس بین المللی نحوه سنجش توپ های این رشته، نحوه ارتباط گیری با ورزشکاران و تغییرات جدید قوانین را یاد گرفتند.
در کلاس دیگر هارت وینگ ووک و وای کی لائو به آموزش مربیان کشورمان پرداختند. در این دوره از کلاس های مربیگری پس از ارائه مباحث به صورت تئوری، مدرسان بین المللی با حضور ورزشکاران کشورمان مهارت های مختلف این رشته را به مربیان آموزش دادند تا آنها با وضعیت پرتاب توپ، قرار گرفتن ورزشکار، نحوه استفاده صحیح از رمپ ها در هر کلاسبندی آشنا شوند.
در پایان این کلاس ها مدرسین بین المللی بوچیا حاضر در این دوره ضمن برگزاری آزمون و اعطای گواهی پایان دوره، به پیشرفت کشورمان در این رشته اشاره داشتند و سطح فنی داوران و مربیان کشورمان را خوب ارزیابی کردند و آینده ایران در این رشته را روشن دانستند.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *