کرونا

————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

نگاهی به فعالیت فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در روزهای شیوع بیماری کرونا

در روزهایی که بیماری کرونا شیوع پیدا کرده است، فعالیت قهرمانان، مسئولان هیئت های استانی و فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین همچنان تداوم دارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، از اواخر زمستان سال گذشته بیماری کرونا در کشور شیوع پیدا کرد که این اتفاق باعث تعطیلی اردوها و رقابت های ورزشی شد. در طول این مدت سالن ها و تجهیزات فدراسیون با مواد بهداشتی ضدعفونی شده است و مسئولان، کارمندان فدراسیون به صورت روزانه با انجام تست سلامت فعالیت های خود را آغاز می کنند.

برخی از ملی پوشان پارالمپیکی کشورمان در این مدت با حضور داوطلبانه در ستاد های مبارزه با کرونا به تولید ماسک و ضدعفونی کردن معابر پرداختند و همچنین با اهدای مدال های خود به خانواده شهدای مدافعین سلامت کشور با این عزیزان همراهی و همدردی کردند.

در طول این ماه های اخیر انجمن های پاراباستانی، دارت، بوچیا، والیبال نشسته، وزنه برداری با برگزاری رقابت های مجازی سعی به حفظ روحیه، انگیزه و آمادگی جسمانی ورزشکاران کردند.همچنین انجمن بسکتبال با ویلچر و بوچیا به صورت مجازی قوانین و مقررات این رشته را از طریق فضای مجازی فدراسیون آموزش دادند.

همچنین ورزشکاران و قهرمانان پارالمپیکی کشورمان زیر نظر کادر فنی تیم های ملی تمرینات خود را در منزل ادامه دادند و با ارسال تصاویر و فیلم فعالیت هایشان در پویش “تمرین در خانه” شرکت کردند و جامعه را به سمت ماندن در منزل و انجام فعالیت های ورزشی در خانه ترغیب کردند و نیز با حضور در پویش “اهدای خون” از مردم کشور خواستند در این امر خداپسندانه حضور پیدا کنند.

همچنین مسئولان فدراسیون و نیز هیئت های استانی با آغاز ماه مبارک رمضان با حضور در رزمایش “همت جوانانه و کمک مومنانه” از خانواده های ورزشکاران آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا با توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی حمایت کردند و این روند همچنان ادامه دارد.

مسئولان فدراسیون با برگزاری جلسات متعدد به دنبال راهکارهایی برای حفظ سلامتی ورزشکاران و نیز ارائه فضاها و تجهیزات تمرینی به آنها هستند تا ملی پوشان شانس کسب مدال طلا در پارالمپیک توکیو از شرایط تمرینی دور نمانند.

خوشبختانه علی محمدیاری و روح اله رستمی دو ملی پوش کشورمان که به این بیماری مبتلا شده بودند با قرنطینه خانگی و رعایت دستورات پزشکی و نیز با پیگیری ها و حمایت های مسئولان کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون توانستند این ویروس را شکست دهند و سلامتی خود را باز یابند.

و اکنون فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین همراه با قهرمانان خود از مردم کشورمان دعوت می کند تا با حضور در پویش “من ماسک می زنم” از سلامتی خود و دیگران مراقبت نمایند.

————————————————————————————————————————————————————————————————————————-