اولین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته– تبریز؛

گوردن نیلی: میزبانی ایرانیان نزدیک به استانداردهای پارالمپیک است

سرپرست فنی نخستین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته، گفت: سازمان دهی و امکانات برگزاری لیگ جهانی در تبریز چیزی کمتر از استانداردهای بازی های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن ندارد.

گوردن نیلی وی افزود: امکانات اقامتی و تغذیه مناسب از جمله ویژگی های این میزبانی است و در نظر گرفتن بیمارستانی در نزدیکترین فضای ممکن برای این رقابت ها و توجه به موضوع گردشگری و تفریحی برای تیم های شرکت کننده چیزی کمتر از استانداردهای دهکده بازی های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن ندارد.
نیلی که از انگلستان برای لیگ جهانی به تبریز آماده است، تاکید کرد: ایرانیان در والیبال نشسته بسیار قدرتمند هستند و عملکرد هیجان انگیزی نیز در این رشته ورزشی دارند.
وی درباره سطح فنی این رقابت ها افزود: شش تیم برتر جهان در این رقابت ها شرکت دارند بنابر این باید قبول کنیم که بهترین تیم های جهان به تبریز آمده اند. ۳۷ کشور جهان عضو سازمان پاراوالیبال جهانی هستند و ایران نیز یکی از این کشورهاست که تیم ملی والیبال نشسته اش سالها قدرت برتر جهان است.
سرپرست فنی نخستین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته تصریح کرد: در این رقابت ها دیدارهای پرهیجانی را شاهد بودیم و میزبانی ایران از نظر فنی و امکانات نیز فوق العاده است.
وی که ۱۰ سال سابقه سرمربیگری در تیم ملی والیبال نشسته انگلیس دارد، درباره وضعیت والیبال نشسته این کشور گفت: زمانی که من مسئولیت این تیم را داشتم صحبت از پول نبود. همکاری ها براساس علاقه و دوستانه بود و سهمیه بازی های پارالمپیک بارسلون را نیز کسب کردیم اما کمیته ملی پارالمپیک انگلیس شرط مدال آوری را برای اعزام کاروان مطرح کرد و به همین دلیل تیم ملی والیبال نشسته از اعزام کنار گذاشته شد.
گوردن ادامه داد: در سال ۲۰۰۸ دوباره تیم ملی والیبال نشسته انگلیس برای بازی های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن تشکیل شد، اما عملکرد تیم در بازی های پارالمپیک لندن چنگی به دل نزد به همین دلیل بعد از بازی ها تیم دوباره منحل شد و در حال حاضر تنها در گروه زنان تیم ملی فعالیت می کند.
وی درباره عملکرد تیم روسیه و صعودش به دیدار نهایی لیگ جهانی گفت: اگر روند صعودی والیبال نشسته روسیه را از سالها قبل زیر نظر داشتید، از حضورش در دیدار نهایی تعجب نمی کردید. این رشته ورزشی روسیه تغییراتی زیادی در این مدت داشته است و همین دلیل جایگزین بوسنی در این رشته ورزشی شده است.
گوردن نیلی ادامه داد: در لیگ جهانی تبریز شاهد حضور بازیکنان جوان در کنار باتجربه های والیبال نشسته جهان هستم و این موضوع رشد و توسعه این رشته ورزشی را به همراه خواهد داشت.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *