رئیس انجمن تیراندازی جانبازان و معلولین خبر داد:

یوسف آجورلو: اسامی تیراندازان اعزامی به رقابت های پاراآسیایی نهایی شد/ بر برنامه تمرینی ساره جوانمردی به صورت غیر متمرکز نظارت داریم

در پایان ششمین اردوی آمادگی تیراندازی جانبازان و معلولین، یوسف آجورلو، رئیس انجمن و سرمربی این تیم، در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون، اسامی نهایی ملی پوشان اعزامی به بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را اعلام کرد.

بر این اساس سمیرا ارم، ساره جوانمردی، عالیه محمودی، مجید فلاح اردشیر در رشته تپانچه و زهرا غلام‌ زاده، معصومه خدابخشی و رقیه شجاعی، در رشته تفنگ، ۷ ملی پوش ایران در مسابقات تیراندازی جاکارتا خواهند بود.

یوسف آجورلو، سرمربی تیم ملی تیراندازی گفت: ۱۲ ورزشکار که از قبل سهمیه حضور در رقابت های ۲۰۱۸ پاراآسیایی را کسب کرده بودند، به اردوهای انتخابی جاکارتا دعوت شدند و مجموعا ۷ تیراندازی که عملکرد و رکورد بهتری داشتند برای اعزام انتخاب شدند.

آجورلو در خصوص نحوه انتخاب ملی پوشان افزود: در اردوی پنجم، از تیراندازان مدعو، رکوردگیری به عمل آمد و از میان ورزشکاران، سه نفر که رکورد پایین تری نسبت به دیگران داشتند حذف شدند. مهدی زمانی و خدیجه رستمی، به دلیل آسیب دیدگی دست، موفق به انجام رکوردگیری نشدند که با نظر پزشک فدراسیون جهت پیشگیری از مصدومیت بیشتر از ترکیب تیم جدا شدند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هر دو ملی پوش آسیب دیده از ورزشکاران خوب تپانچه هستند، در صورت بهبودی و تایید کمیته پزشکی، بعد از جاکارتا، مجددا به اردوهای تیم ملی دعوت خواهند شد.

سرمربی تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولین تاکید کرد: هر ورزشکاری که در تیراندازی استعداد داشته باشد و بتواند رکوردهای قابل قبولی را ثبت کند به اردوهای آینده استعدادیابی و تیم ملی دعوت خواهد شد.

آجورلو با اشاره به تغییراتی که در انجمن تیراندازی صورت گرفت، گفت: با توجه به تغییر رئیس انجمن و سرمربی تیم ملی، برای پیشگیری از ایجاد تغییرات بیشتر قبل از رقابت های پاراآسیایی، من تا زمان اعزام تیم، سرمربیگری را بر عهده گرفتم که پس از برگزاری مسابقات، از سرمربی جدید نیز دعوت کنیم.

وی در خصوص تمرینات غیر متمرکز ساره جوانمردی، در استان فارس تصریح کرد: عملکرد ساره جوانمردی، قهرمان پارالمپیک ریو، به گونه ای است که علی رغم شرایط شغلی و تغییراتی که در زندگی شخصی وی با ازدواج پیش آمد و با ادامه ی تمرینات از راه دور و نظارت انجمن بر عملکرد این ملی پوش، یقین داریم همچنان موفق خواهد بود.

رئیس انجمن تیراندازی جانبازان و معلولین، در پایان با اشاره به برگزاری رقابت های آزاد و قهرمانی کشور تیراندازی خاطر نشان کرد: برنامه های انجمن بعد از جاکارتا با برگزاری مسابقات آزاد و رقابت های کشور در قالب جشنواره ی بزرگ ورزش جانبازان و معلولین و نیز اردوهای استعدادیابی پیگیری می شود.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *