هشتمین دوره مسابقات قهرمانی جهان پاراتکواندو 2019 ؛

۱ طلا و ۳ نقره حاصل تلاش پاراتکواندوکاران ایران در ترکیه/مدال نقره بر گردن صادقیان‌پور

روز دوم و پایانی از رقابت‌های قهرمانی جهان پاراتکواندو با حضور ۶ نماینده ایران ایران برگزار شد و تیم ملی ایران با کسب یک طلا و ۳ نقره به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین، امروز چهارشنبه ۱۷ بهمن‌ماه، در دومین روز از هشتمین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان پاراتکواندو؛ ۶ ملی‌پوش کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند.

سعید صادقیان‌پور در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم و در کلاس K42 پس از یک دور استراحت، در مرحله یک چهارم نهایی ۴۰ بر صفر حریفی از ترکیه را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. او در این مرحله با نتیجه ۱۷ بر ۶ حریفی از مراکش را شکست داد و راهی فینال شد.
صادقیان‌پور در فینال، برابر حریفی از روسیه ۱۹ بر ۱۶ نتیجه را واگذار کرد و با کسب مدال نقره نایب قهرمان جهان شد.

مهدی پوررهنما پاراتکواندوکار وزن منهای ۷۵ کیلوگرم و در کلاس K44 پس از یک مرحله استراحت، در یک هشتم نهایی برابر حریفی از ترکیه روی شیاپ چانگ رفت و ۲۲ بر صفر به پیروزی رسید و در مرحله یک چهارم نهایی برابر حریفی از ژاپن با نتیجه ۷ بر ۷ مساوی کرد و در راند طلایی مقابل این حریف شکست خورد و از دور مسابقات حذف شد.

علیرضا بخت در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم و در کلاس K44 در مرحله مقدماتی ۸ بر ۴ نماینده مراکش را از پیش رو برداشت و در مرحله یک شانزدهم ۷ بر ۵ حریفی از ژاپن را شکست داد و راهی یک هشتم نهایی شد. او در این مرحله ۷ بر ۴ برابر نماینده جمهوری آذربایجان شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

سجاد جوانبخت در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم و در کلاس K44 پس از یک دور استراحت در مرحله یک شانزدهم ۱۷ بر ۵ نماینده دانمارک را شکست داد و راهی مرحله یک هشتم نهایی شد و در این مرحله ۱۷ بر ۵ حریفی از روسیه را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. او در این مرحله با نتیجه ۳۱ بر ۲۳ برابر حریفی از روسیه شکست خورد و از دور مسابقات حذف شد.

محمدرضا شعبانی در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم و در کلاس K42 در مرحله یک چهارم نهایی برابر حریفی از آمریکا روی شیاپ چانگ رفت و در حالی که ۷ بر ۲ از حریف خود عقب بود به دلیل مصدومیت از ادامه مبارزه انصراف داد و از رسیدن به مدال بازماند.

محمود جعفرزاده در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم و در کلاس K44 پس از یک دور استراحت، در مرحله یک هشتم نهایی برابر حریفی از ترکیه ۸ بر یک پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. او در این مرحله برابر حریفی از انگلیس نتیجه را واگذار کرد و از دور مسابقات حذف شد.

این دوره از رقابت های قهرمانی جهان از روز سه شنبه ۱۶ بهمن ماه با حضور ۴۰۰ ورزشکار در دو بخش پومسه و کیورگی به میزبانی کشور ترکیه آغاز شده بود.

گفتنی است؛ امتیاز رقابت‌های جهانی پاراتکواندو G10 است و به نفر اول ۱۰۰ امتیاز، نفر دوم ۶۰ و نفرات سوم ۳۶ امتیاز در راستای کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو تعلق می‌گیرد.

print

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *