1403/5/4

کد خبر: 7212

1400-10-11 13:25:24

۶۰ ورزشکار حدنصاب مسابقات جاکارتا را بدست آوردند/ رقابت های قهرمانی کشور با نظم خوبی برگزار شد

بهمن رضایی، سرپرست انجمن دو و میدانی جانبازان و معلولین در خصوص برگزاری سی و دومین دوره رقابت های قهرمانی کشور که به تازگی به میزبانی تهران برگزارشد، گفتگویی با روابط عمومی فدراسیون انجام داد.

وی در این خصوص گفت: در این دوره از مسابقات شاهد نظم بسیار خوبی بودیم و رقابت ها در زمان های پیش بینی شده انجام شد. ۵۲ داور ( ۴۰ نفر از داوران فدراسیون و ۱۲ نفر از داوران فدراسیون دو ومیدانی) رقابت های این سه روز را قضاوت کردند و رئیس فدراسیون نیز دو بار از رقابت ها بازدید داشتند و درجریان روند برگزاری مسابقات قرار گرفتند.

رضایی خاطر نشان کرد: در این مسابقات ۲۵۶ ورزشکار آقا در قالب ۳۲ تیم و ۱۳۶ ورزشکار خانم در قالب ۲۸ تیم شرکت کردند که البته این تعداد با توجه به سهمیه ی در نظر گرفته شده برای هر استان شامل ۸ مرد و ۵ زن، بود و اگر سهمیه قائل نمی شدیم قطعا نفرات شرکت کننده بسیار بیش از این بود.

سرپرست انجمن دو و میدانی افزود: در این دور از مسابقات تعدادی از ورزشکاران توانستند در ماده های پرتاب وزنه کلاس های F32,33,34، پرتاب دیسک کلاس F56,44، پرتاب نیزه کلاس F34,56,57 رکورد پارالمپیک و جهان را جابجا کنند. در بخش بانوان نیز در پرتاب وزنه کلاس F33,57 رکورد آسیا و جهان شکسته شد، در پرتاب نیزه کلاس F57، پرتاب دیسک کلاس F56 رکوردهای خوبی زده شده که در حد سه نفر اول پاراآسیایی و جهانی بود.

وی گفت: این رکوردها و نیز عملکرد کلی ورزشکاران نشانگر این بود که ورزشکاران در شهرستان ها زیر نظر مربیان خود خوب تمرین کردند و جا دارد از زحمات همه ی مربیان استانی تشکر کنم به ویژه اینکه مدارکی که انجمن به آنها برای مسابقات نیاز داشت به موقع ارسال کردند.

رضایی اعلام کرد: پس از بررسی رکوردها، ۶۰ نفر از ورزشکاران شامل ۴۶ آقا و ۱۴ خانم، توانستند ورودی های مورد نظر برای جاکارتا را بدست آورند که این حد نصاب ها شامل رکورد بهترین های پاراآسیایی در سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ بود که در بانوان تا نفر سوم و در آقایان تا نفر دوم رنکینگ بود.

سرپرست انجمن دو و میدانی افزود: این تعداد زیر نظر مربیان خود به صورت غیر متمرکز کار می کنند تا تصمیم نهایی گرفته شود. البته از این تعداد، ۲۱ نفر در حد نفرات طلایی بودند که ۵ نفر آنها خانم هستند و بعد از مسابقات بین المللی تونس که اواخر خرداد ماه برگزار می شود، تکلیف ترکیب نهایی اعزامی به بازی های پاراآسیایی جاکارتا مشخص خواهد شد.

وی در پایان گفت: از زحمات مسئولین فدراسیون و همکاران در بخش های مختلف که در برگزاری این مسابقات با انجمن همکاری داشتند و نیز مربیان و سرپرستان تیم های استانی، تشکر می کنم.

دسته بندی: دسته بندی نشده

طراحی سایت در اهواز
ارتباط با ما
تهران، خیابان بهار شمالی، خیابان شهید ورکش، پلاک یک
کدپستی: ۱۵۷۳۸۱۶۱۱۱
ما را دنبال کنید
منو | Menu